NE ÇEKTİN BE ÇAYIROVA
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 22:22
 
NE ÇEKTİN BE ÇAYIROVA
İLÇELER Haberi
NE ÇEKTİN BE ÇAYIROVA

ADALET BORA- Yok yanlış anlaşılmasın başta söyleyelim şimdilik Çayırova'da herhangi bir sorun yok.  Ne çektin be Çayırova manşetini geçmişte yaşananları anlatmak adına attık..(Yalan Dünya'nın Vasyife teyzesine atfen)
Çünkü Çayırova'nın makus talihini değiştirecek proje nihayet  başlıyor.. Çayırovanın en büyük ihtiyaçlarından biri olan ve adeta yılan hikayesine dönen ve 'ne çektin be Çayırova' dedirten Devlet hastanesi hayali gerçek oluyor. İhalesi dün yapıldı ve Başkan Çiftçi'nin açıklamasına göre Haziran'da ilk kazma vurulacak..
2018 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Çayırova'da düzenlenen "Hamsi Festivali"ne katılmış ve Çayırova'ya hastane yapımını yatırım programına koyduk. Şimdi projeleri yapılıyor. Bu yıl içinde inşallah temelini atacağız ve en geç 3 yıl içerisinde de Çayırova son derece modern güzel bir hastaneye kavuşacak. Bu birlikte çalışmanın bereketi. Çayırova halkı hizmetin en iyisine, en güzeline layık. Biz de bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz." demişti.
Ancak o söz bir türlü hayata geçirilemedi. Öyle ki, muhalefet bu durumu sık sık kullanırken ,2019'da İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bu sözü hatırlatarak Çayırova devlet hastanesini meclise bile taşıdı.
HEPSİ GİTTİ-SİSTEM DEĞİŞTİ
Ancak yine sonuç çıkmadığı gibi, parlamenter sistem bitti, Fikri Işık'ın başbakan yardımcılığı gitti, Işık sıradan bir milletvekili oldu. dönemin belediye başkanı Şevki Demirci gitti, dönemin Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gitti, dönemin iki  ilçe başkanı Ali Osman Gür gitti, Ekrem Karahan gitti.. Sağlık Bakanı değişti. Bakanlar gelip geçti.. Gidenler unutuldu ama Üç yılda tamamlanacak denilen projenin üzerinden tam 4 yıl geçti o günden bugüne.. O gün 130 bin olan kent nüfusu 140 bini geçti.. Yani o günden bugüne herşey değişti ama değişmeyen tek şey hastane sorunu oldu..
İşte o kayıp zaman bir kent için unutulmadı. Ve nihayetinde Çayırova'nın hayali gerçekleşmek üzere artık.. Tabi bir sorun sıkıntı olmazsa şayet. Umut ediyoruz ki yıllardır hastaneye gitmek için kilometrelerece yol almak zorunda kalan ve gerçekten işkenceye dönüşen sağlık hizmetini yerinde alma sevincini görmüş olur Çayırova halkı. Bunu onlar adına en fazla biz istiyoruz.. Yaşlısı, çoluğu, çocuğu yıllardır bu sıkıntıyı çekiyor. İnşallah bundan sonra bir problem olmadan Başkan Çiftçi'nin sözünü verdiği süre içinde hastane de çile de biter..  
HEM ÇİFTÇİ'NİN HEM GÜNAY'IN ELİ GÜÇLENDİ
Bununla birlikte devlet hastanesinin yapımı sadece vatandaşların sıkıntısını gidermekle kalmayacak önümüzdeki seçimlerde hem Çiftçi'nin hem de bu projenin sonuçlanmasında emeği olan Günay'ın seçmen karşısında elini güçlendirmiş olacak.. 

İhalenin yapılmasının ardından hem Çayırova belediye başkanı Bünyamin Çiftçi hem de Ak Parti Çayırova ilçe başkanı Servet Günay bu güzel haberi vatandaşlarla paylaşarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Başkan Çİftçi yaptığı açıklamada: "Sevince hayaller gerçek oluyor. Çayırova Devlet Hastanemiz ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun.  En büyük hayalimizin gerçekleşmesi yolunda büyük bir adım daha atıldı.Emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum.İlçemize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
İlçe Başkanı Günay'da yaptığı açıklamada ; Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz..
200 odalı, 200 yataklı ve 40.000 metrekare kapalı alana sahip olacak Çayırova Devlet Hastanesi her şeyin en güzelini hak eden Çayırovamıza hayırlı olsun
.' dedi. 
Biz de başkanların temennisine katılıyor ve hayırlı olsun dileklerimizi buraya not ediyoruz..

Kaynak: Editör:
Etiketler: NE, ÇEKTİN, BE, ÇAYIROVA,
Yorumlar
Haber Yazılımı