Muhalefetten asgari ücret artışıyla ilgili flaş açıklama
Haber
01 Temmuz 2022 - Cuma 20:22
 
Muhalefetten asgari ücret artışıyla ilgili flaş açıklama
SİYASET Haberi
Muhalefetten asgari ücret artışıyla ilgili flaş açıklama

HABERPİ/SİYASET - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücretin 5.500 olarak açıklamasının ardından muhalefet kanadından tepkiler geldi. Kılıçdaroğlu , Babacan ve Karamollaoğlu henüz açıklama yapmazken CHP adına Öztrak açıklama yaptı
Artışı yetersiz gören muhalefet liderlerinin açıklamaları ve tepkileri ise şöyle:
CHP sözcüsü Faik Öztrak:  Kendilerine "ekonomistim" diyenler daha dört işlem yapıp, asgari ücrete yapılan zammı hesaplayamıyor. Ama çakma ekonomist o kadar çaresiz ki asgari ücretliyi enflasyona ezdiren bir zam oranını bile kendisi açıklıyor. Millet sandıkta bunun hesabını soracak. Geliyor gelmekte olan.

İYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener-: Yılın başında asgari ücreti ancak açlık sınırına eşitleyip; “müjdeler olsun” diye veren iktidar, bu sefer onu bile yapamadı. Milletini enflasyona karşı koruyamayan bir iktidar siyaseten iflas etmiş, sandık zamanı gelmiş demektir.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan: Gerçek enflasyonun yıllık yüzde 160 seviyesinde olduğu ülkemizde Hükümet her zaman olduğu gibi bu sefer de asgari ücretliyi enflasyona ezdirdi ve asgari ücret zamlı haliyle de açlık sınırı olan 6500 TL’nin altında kaldı. “Önce imtiyazlılar” anlayışıyla hareket eden iktidarın artık millete vereceği birşey kalmamıştır. Yeniden Refah iktidarı “önce millet” ve “paylaşımda adalet” anlayışıyla hareket ederek dar gelirlinin yüzünü güldürecektir.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Yazıklar olsun! Yaptığınız ek bütçe ile faize ve kur Korumalı mevduat sahiplerine 500 Milyar TL öderken titremeyen eliniz asgari ücreti belirlerken mi titriyor? Asgari ücreti açlık sınırının 1.000 TL altında belirleyip sonra milletin karşısına çıkmaya hiç mi utanmadınız?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muhalefetten, asgari, ücret, artışıyla, ilgili, flaş, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı