Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 13:34
 
Milyonlarca öğrencinin beklediği açıklama
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Milyonlarca öğrencinin beklediği açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin 23 Mart'tan itibaren başlayacağını açıkladı.Dersler Pazartesi 09.00'da başlayacak. Dersler okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak" 

Bakan Selçuk, okulların tatil edilmesiyle ilgili, " Bu sürecin uzaması ya da uzamamasına ilişkin bizim hazırlıklarımız var, senaryolarımız var. Bütün vatandaşlar şundan emin olsun, çocuklarımızın, öğrencilerimizin hukukun her zaman koruruz. İkinci hafta tatil değil uzaktan eğitim. Uzayıp uzamaması, Bilim Kurulunun alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak.
"Uzaktan eğitimimizin şu andaki merkezi televizyon çünkü internet erişimiyle ilgili bazı sınırlılıklar var. Bütün ekip ve içerikler hazır, çekimler bitti. Ders yayınları TRT'den yayaınlanacak. Televizyon kanallarıyla ilgili tüm ayrıntılar birazdan bütün televizyonlarda, haber mecralarında yer alacak. Şu anda dağıtımı yapılıyor. Pazartesi sabahı saat 9'da başlayacak, tekrarları olacak. Biz 'Televizyondan izlediğiniz derslerden sınav yapacağız' diye bir yaklaşım içinde değiliz. Bizim derdimiz denetlemek değil, bizim derdimiz illa sınav yapalım da değil. Bizim derdimiz eğitimi eğitim gibi yapmak. Anne babalar sınavla ilgili endişeye sahipse bilsinler ki kitap okuyan çocuklar sınavlarda daha başarılı. Ortak okuma saatleri yapabilirler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milyonlarca, öğrencinin, beklediği, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı