Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 18:07
 
Milletvekili Yaman, Başkan Şayir ve meclis üyeleri birlikte gitti
İLÇELER Haberi
Milletvekili Yaman, Başkan Şayir ve meclis üyeleri birlikte gitti

ADALET BORA/ haberpi- Dilovasının en büyük çevre sorunlarından birinin sorumlusu olarak görülen Kömürcüler OSB resmen kaldırılıyor. Dün Kocaeli'ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, görüşmelerin ardından Dilovasına müjdeyi vererek Kömürcüler OSB'nin resmen kaldıralacağını açıkladı..
ResimResimResimBakan Kurum'un açıklamasının ardından Dilovasında büyük bir sevinç yaşanırken bugün Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir,Ak Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Ak Parti Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut , AK Parti İl başkan yardımcıları İlhan Yıldırım v,Fazıl Korkmaz ve belediye Meclis üyeleriyle birlikte Kömürcüler OSB'ye giderek incelemelerde bulundular.. Başkan Şayir hem milletvekili Yaman'a hem de meclis üyelerine çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımda bulundu..
TOPLU KONUT YAPILACAK
Dilovasındaki Kömürcüler OSB bu yıl sonuna kadar taşınacak ve yerine 1500 yeni konut yapılacak. Bölgedeki kamulaştırmayı ise bakanlık adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapacak.  kamulaştırma bütçesi olarak oluşturulan  50 milyonun önümüzdeki haftalarda  Büyükşehir belediyesine gönderilmesi bekleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Yaman,, Başkan, Şayir, ve, meclis, üyeleri, birlikte, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı