Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 00:06
 
Milletvekili Şeker'den yoğun İzmit mesaisi
DİĞER Haberi
Milletvekili Şeker'den yoğun İzmit mesaisi

 AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yeni adli yılın başlaması ile birlikte Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça’yı makamlarında ziyaret etti.

   Şeker’e Kocaeli Adalet Sarayı’nda yapmış olduğu ziyaretlerde AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, ilçe başkan yardımcıları İsmail Özdemir, Yusuf Taşer, Selim Ordu, yönetim kurulu üyeleri Yusuf Çetkin ve Hayrettin Arıcan eşlik etti.

   Kocaeli Milletvekili Şeker, yapmış olduğu bu ziyaretlerde ‘’ Yeni adli yılda başta hâkimlerimize, savcılarımıza, avukatlarımıza ve tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Geçmişten günümüze insanlık tarihine bakıldığında, toplumsal ilişkiler ve devlet uygulamalarıyla ilgili tartışmaların temelinde genellikle hep adaletin olduğunu görüyoruz. Toplumu oluşturan bireyler olarak her birimiz, adaletin tesisinin sağlanabilmesi için üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeliyiz. 

   1 Ekim’de açılacak olan yeni yasama dönemi ile birlikte milletvekilleri olarak ele alacağımız konuların başında Yargıda Reform Paketi gelmekte. Çıkarılacak olan yasa ile birlikte yargı süreçleri sadeleşecek, önleyici hukuk yargı sistemimize kazandırılacak ve hukuk eğitiminin niteliği arttırılacak. Böylelikle bireylerin hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması daha da kolaylaşacak.’’ ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM CİNBİR ve MÜFTÜLERE ZİYARET

 Milletvekili Şeker ve beraberindeki heyet, Ağustos ayında yayımlanan kararname ile Silifke Kaymakamlığı’ndan İzmit Kaymakamlığı’na atanan Şevket Cinbir’i ziyaret etti.Kocaeli İl Müftülüğüne atanan Sinan Cihan’a hayırlı olsun ziyaretinde de bulunan ve  ardından İzmit İlçe Müftüsü Süleyman Küçük’ü ziyaret ederek müftülüğün yapmış olduğu çalışmalar hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Şeker'den, yoğun, İzmit, mesaisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı