Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 11:44
 
Meteorolojiden 9 il için çok önemli uyarı
GÜNCEL Haberi
Meteorolojiden 9 il için çok önemli uyarı

ADALET BORA/ haberpi- Meteroloji Genel Müdürlüğünden üç bölgedeki 9 ilimiz  için  Gökgürültülü Sağanak Yağış uyarısı geldi..
Genel Müdürülükten yapılan uyarılar şöyle
1- Edirne çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde (Gelibolu, Lapseki) beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

2-  Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda beklenen gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte akşam saatlerine kadar Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel dolu yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Gök gürültülü sağanak ve yerel dolu yağışının meydana getirebileceği olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
3- Doğu Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Rize'nin Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri ile Artvin'in Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Borçka ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışın meydana getirebileceği ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meteorolojiden, 9, il, için, çok, önemli, uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı