Merkez Bankasına kadın eli değdi. Prof. Hobikoğlu seçildi
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 14:06
 
Merkez Bankasına kadın eli değdi. Prof. Hobikoğlu seçildi
EKONOMİ Haberi
Merkez Bankasına kadın eli değdi. Prof. Hobikoğlu seçildi

ADALET BORA/ haberpi- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından önemli gelişme.. Banka Meclisi Üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak seçildi ve Hobikoğlu 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılarak göreve başlamış olacak.
Kurul şu üyelerden oluşuyor
Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu (Başkan), 
Dr. Emrah Şener, Dr. Uğur Namık Küçük, Dr. Oğuzhan Özbaş, Mustafa Duman, Prof. Dr. Abdullah Yavaş, Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu

Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Kimdir?
1977 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2003 yılında yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü, İktisat Bilim Dalından Doktora derecesi aldı. 2014 yılında Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve aynı alanda 2019 yılında profesör olarak atandı.  Makro iktisat, para politikaları, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk annesidir. Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Dalında görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkez, Bankasına, kadın, eli, değdi., Prof., Hobikoğlu, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı