Meclis Üyesi Vahip Angur'dan hem bilgilendirme hem davet
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 21:16
 
Meclis Üyesi Vahip Angur'dan hem bilgilendirme hem davet
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Meclis Üyesi Vahip Angur'dan hem bilgilendirme hem davet

Ak Parti Gebzenin sevilen Meclis Üyesi,  sosyal sorumluluk projeleri dahil sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalarına verdiği destekle bilinen, Sarıkamış Platformu yönetim kurulu üyesi  ve aynı zamanda Gebze İLKÇEV yönetiminde de yer alan  Vahip Angur haberpi imtiyaz sahibi ve Yayın Yönetmeni Adalet Bora'yı ziyaret ederek İLKÇEV'in 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmasıyla ilgili bilgilendirmede bulunarak tüm çocukları ve gençleri bu yarışmaya katılmaya davet etti.
İlkçev'in bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası yarışmalara ve çalışmalara imza attığını belirten ve dokuzuncusu bu yıl pandemi nedeniyle online gerçekleştirecekleri bilgi ve kültür yarışmasının Dilovası Koordinatörü olarak görev aldığını belirten Angur, yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada; Bugüne kadar çok sayıda sınav ve kültür yarışmalarına imza atan  Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimizin organize ettiği "Sağlıklı Yaşam"konulu Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının dokuzunucusunu yapmak üzere çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sınavlar pandemi nedeniyle online yapılacak'. Bu nedenle hem kamu kurum ve kuruluşların temsilcilerini hemde yetkilileri ziyaret ederek bilgilendirmede bulunarak herkesin katkı sunmasını bekliyoruz. Gençlerimiz ve sivil toplum gelişimi açısından çok önemsediğimiz bir bilgi ve kültür yarışması olacak' dedi.
Adalet Bora'nın sınavalara katılmak isteyenler nereden kayıt olacaklar, kaç kategoride ve ne zaman yapılacak sorusuna ise Angur. ufkayolculuk.com adresinden Kayıt ol butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabiliyor. Katılımcılar 11 Nisan Pazar - 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü 10:00 - 12:00 saatleri arasında randevulu sistemle yine online olarak yapılacak.
Yarışma  3 farklı kategoride yani; ilkokul , ortaokul ve  lise kategorisinde yapılacak.' diyen, Angur, sınavın amaç ve hedefleriyle ilgili ise ; Türkiye genelindeki çocukları ve gençleri kitap okumaya teşvik etmeyi toplumumuza okuma alışkanlığı kazandırarak milli ve manevi değerler konusunda geleceğimiz olan gençleri kötü alışkanlardan ve olumsuzluklardan korumayı hedefleriyoruz. Bu sınava hazırlanmak için gençlerimiz Sağlık olsun kitaplarını okuyarak doğru bilgiyi, doğru beslenmeyi, doğru düşünmeyi, doğru ve güzel insan olmayı öğrenecekler ve bununla birlikte bu bilgilerini paylaşarak birbirinden güzel ve özel yüzlerce hediye de kazanarak özgüvenlerini de pekiştiriecekler. Bu önemli yarışmaya katılmak isteyen gençlerimizi ufkayolculuk.com adresinden “kayıt ol” butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapmaya davet ediyoruz ' dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Üyesi, Vahip, Angur'dan, hem, bilgilendirme, hem, davet, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı