Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 08:52
 
Kullanıcıları kızdıracak karar: WhatsApp bazı telefonlarda.....
TEKNOLOJİ Haberi
Kullanıcıları kızdıracak karar: WhatsApp bazı telefonlarda.....

Kullanıcıları kızdıracak karar: WhatsApp bazı telefonlarda desteği kesiyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bazı akıllı telefon modellerine artık destek vermeyecek. Bu modeller, WhatsApp'ın sonraki güncellemelerini alamayacak.

Facebook'un bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısıyla bu alanda en popüler uygulamaların başında geliyor.

Sık kullanılan uygulama, geniş kullanıcı havuzunu, çok fazla cihaz ve platformda çalışabilmesiyle sağlıyor.Ancak WhatsApp yöneticilerinin aldığı son karar, kullanıcıların tepkisini çekti.

Zaman zaman desteklediği telefon modellerinde kısaltmaya giden WhatsApp, bir kez daha bu kararı uyguladı.WhatsApp, artık bazı akıllı telefonlara güncelleme göndermeyecek. Bu modellerin kullanıcıları da artık WhatsApp'ın güncel sürümlerini kullanamayacak.

16 Aralık itibariyle uygulanmaya başlayacak bu yeni kararlar şunları içeriyor:Windows işletim sistemli telefonlarda artık kullanılmayacak. Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemelerine devam edecek ama WhatsApp uygulamasını 16 Aralık'tan itibaren mağazadan kaldıracak.Bu telefonlarda WhatsApp'ın mevcut sürümü kullanılabilecek.WhatsApp, daha önce de iOS 7, Android 2.3.7 ve önceki sürümlerine verdiği desteği sonlandırmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kullanıcıları, kızdıracak, karar:, WhatsApp, bazı, telefonlarda.....,
Yorumlar
Haber Yazılımı