Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 17:21
 
Komutanlar ve Hakan Fidan'da katıldı
ASAYİŞ Haberi
Komutanlar ve Hakan Fidan'da katıldı

ADALET BORA/ haberpi- ABD ve AB'nin tüm tepkilerine rağmen Türkiye'nin kararlıkla Fırat'ın doğusundaki terör kooridorunu yıkmak, Suriye'nin toprak bütünlüğüne katkıda bulunmak ve 4 milyona yakın Suriyeli'nin vatan hasterine son vermek için başlattığı Barış Pınarı Harekatının başarısı için Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı ve MİT Başkanlığı tüm detayları an be an analiz etmeye devam ediyorlar..
Bu kapsamda Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde TSK Komuta Kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekâtı’nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdiler

Bakanlık konuyla ilgili yaptığı bilgi paylaşımında ; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik icra edilen Barış Pınarı Harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam ederken Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi’nin de harekâtın sevk ve idaresine yönelik yoğun mesaisi sürüyor.

Barış Pınarı Harekâtı’nı anbean takip eden Bakan Akar ve Komutanlar dün gece de önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığında sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden toplantıya Bakan Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı.

Kuvvet Komutanlıklarının Harekât Merkezleri ve bölgedeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle görüşülen toplantıda sahadan gelen son görüntüler de detaylı olarak incelendi.

Gelen anlık bilgiler kapsamında değerlendirmeler yapılırken harekâtın emniyetle devamı için ABD’li ve Rus muhataplarla her kademede karşılıklı bilgi alışverişi de gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Komutanlar, ve, Hakan, Fidan'da, katıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı