Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:14
 
KOLTUKLAR VE BAŞKANLAR
SİYASET Haberi
KOLTUKLAR VE BAŞKANLAR

ADALET BORA-Koltukta olmak da zor olmamakta dedirten fotoğraf karesi Darıca eski belediye başkanı Şükrü Karabacak'tan geldi.. Tek başına balığa çıkan Karabacak'ın bu karesi bence koltukta olan tüm başkanlara, vekillere ve diğerlerine ders niteliğinde anlamlar taşıyor..
Evet, hayatın değişmez kuralıdır, koltukların gelip geçiciliği.. Ne sonsuza kadar orada oturan var ne de sonsuza kadar o ünvanları kullananlar.. Onun içindir ki, hayata dair ne varsa doğal bir şekilde gelişiyor ve gün geliyor insanoğlu kendisini yücelten, koltukta iken bir dakikası bile boş geçmeyen, taraftarları ve bertarafları tarafından sürekli olarak meşgül edilen koltuk sahipleri, kendi gerçekliğiyle yüzleşiyor
Bu konuda gerçekle en hızlı şekilde yüzleşenler ise küçük yerlerdeki belediye başkanları ve diğer makam-mevki sahipleri geliyor.. Koltukta iken 'başkanım başkanım, müdürüm, efendim ' diyerek onları  bir dakika olsun yalnız bırakmayanlar, koltuk gittikten sonra bir daha ne arıyorlar ne soruyorlar.. O taraftarlar nasıl hızlı bir şekilde yön değiştiriyorlar değil mi?
Hem de aynı belde de, aynı ilçede, aynı mahallede, aynı sokakta olmalarına rağmen.. Geçmiş günlerin hatırına kimse dönüp bakmıyor bile. Hatta geçmişi bir kalemde silip birlikte yol aldıklarını yolun ortasında bırakıp ilk köşeden dönüp yeni başkanlarına doğru kollarını açıp koşa koşa gidiyorlar
Geriye ise;  yalnızlıklarıyla baş başa kalan başkanlar, vekiller, müdürler, kısacası koltukta oturdukları süre içinde baş tacı edilen işleri biter bitmez ise bir dedikleri iki edilmeyen taraftarları tarafından alaşağı edilen makam sahipleri..
Bugün Darıca eski belediye başkanı Şükrü Karabacak, Darıca sahilinde elinde oltasıyla yalnız başına balığa çıkmış anlarını  sosyal medya hesabından paylaşırken işte bütün bunları da yaşıyor ve düşünüyor olmalı..Belki de bu kareleri paylaşarak şimdi koltuklarda olan başkanlara güçlü bir mesaj verip; bir zamanlar bende başkandım ve sokağa adım atar atmaz yüzlerce adam sıraya girip başkanım başkanım diyerek kendilerini farkettirmek için yarışıyorlardı. Ama gel gör ki, onların hepsi koltuğa dostmuş'  demek istemiştir.. 
SÖZÜN ÖZÜ: Bugün başkanlık koltuklarında olanlar da birgün gelip aynı sonu yaşamaya mahkumlar. Onun için Başkanlara naçizane tavsiyemiz: dostlarınızı, ahbaplarınızı seçerken pazara kadar değil mezara kadar olanlardan seçin. Onun için size emanet edilen koltuklarda attığınız her imzayı kenti, vatandaşı, milleti ve devleti yüceltmek için kullanın.. Kişileri, grupları, menfaatperestleri iyice tanıyın, geçmişin fotoğraflarını önünüze koyup geleceği öyle belirleyin..

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOLTUKLAR, VE, BAŞKANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı