KOCAELİYİ ÖRNEK ALMAK İÇİN GELDİLER
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 10:57
 
KOCAELİYİ ÖRNEK ALMAK İÇİN GELDİLER
YAŞAM Haberi
KOCAELİYİ ÖRNEK ALMAK İÇİN GELDİLER

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN ZİYARETÇİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kesim için gerekli tüm modern teknik donanımına sahip mezbahası örnek alınıyor. Kurulduğu günden bu yana Kocaeli’ndeki kesim işlemleri için tercih edilen mezbahayı hem yurtiçi hem de yurtdışından birçok konuk ziyaret etti. Bu zamana kadar Ukrayna, Cezayir, Sudan gibi ülkeler ile ülkemizde faaliyetini sürdüren kurum temsilcisi modern mezbahayı gezdi.

 

OTOMASYON SİSTEMİYLE HELAL KESİM

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde, pandemi süreci de dâhil olmak üzere iki yıldır hiç ara vermeden, temizlik ve sağlık kurallarına uygun et kesimlerine devam edilen tesise, birçok kişi ve kurum tarafından teknik ziyaretler gerçekleştiriliyor. Otomasyonla kontrol edilebilen, hareketli platformlar ve otomatik taşıyıcıların kullanıldığı tesis, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. İnsan sağlığını koruyan bir teknoloji ile seri ve helal kesim yapılabilmesi ayrıca beğeni topluyor.

 

HEM SAĞLIK HEM DE TEKNOLOJİK BAKIMDAN ÖRNEK

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı işinin ehli personel tarafından kesimler yapılan tesis, gerek sağlık gerekse teknolojik yönden Türkiye’de ve dünyada örnek alınıyor. İzmit Mezbahası, bugüne kadar başta Et Balık Kurumu olmak üzere Türkiye’den ve dünyadan bazı büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yanında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından incelemelerde bulunmak üzere ziyaret edildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAELİYİ, ÖRNEK, ALMAK, İÇİN, GELDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı