Kocaeli Valisi Yavuz'dan kısıtlama uyarısı
Haber
21 Mart 2021 - Pazar 16:42
 
Kocaeli Valisi Yavuz'dan kısıtlama uyarısı
TURİZM Haberi
Kocaeli Valisi Yavuz'dan kısıtlama uyarısı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AVM'leri denetledi ve bu alanlarda kalıcı denetim ekiplerinin olacağını açıkladı. Kısıtlamalara gitmek istemediğinin altını çizerek herkesten kurallara uymasını rica etti..
Kocaeli'deki tedbirlere rağmen vaka sayılarının halen artmaya devam etmesi nedeniyle sahada denetimlerini sıklaştıran Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Covid-19 ‘un seferberlik anlayışıyla çözülebileceğini belirterek: “Şu ana kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Aziz milletimiz birlikte iyi bir mücadele yürüttü ve dünyaya örnek bir uygulama da ortaya koydu. Fakat son dönemde mutant virüsle birlikte yayılım hızının artmış olduğunu da görüyoruz. Biliyorsunuz ki kontrollü normalleşme süreci içinde  İçişleri Bakanlığımız tarafından ‘Dinamik Denetim Dönemi’ olarak adlandırılan bu dönemde başta Valilerimiz, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, İl ve İlçe Müdürlerimiz, Güvenlik birimlerimiz ve Odalarımız ile birlikte hepimiz sahadayız. Bugün de özellikle AVM’leri denetleme ihtiyacı hissettim. Çeşitli uyarılarda bulunduk. Yine Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız ve oluşturulan denetim ekipleri 12 ilçemizin genelinde sahadalar, denetimlere devam ediyorlar.”   
Vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Yavuz; “ekonomimizi sekteye uğratmadan, kurallara uyup, pandemiyle etkin mücadele ederek başarılı olabiliriz.” dedi. 
AVM’lerde Kalıcı Denetim Ekipleri Olacak
Kısıtlamalara gitmek istemediğinin altını çizen Vali Yavuz, Kocaelililere seslenerek: “İhtiyaç olmadıkça çok fazla dolaşmamaları, evlerinde kalmaları, çıkmaları gerektiğinde ise maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını özellikle istirham ediyorum. İşletme sahiplerine de uyarılarda bulunduk. AVM’lerde aynı anda bulunması gereken kişi sayısı ve yine mağazalarda da metre kare başına kaç kişi girebileceği kapılarda yazılı. Bütün kurallara hassasiyetle uymalarını istiyorum. Daha yoğun denetimler yapacağız. Bundan böyle sabah 10:00’dan 21:00’e kadar her AVM’de en az bir ekip olmak üzere kalıcı olarak kalacaklar. Yarım saat dahi olsa görev alanını terk etmeyecekler, çünkü denetim ekipleri gittiğinde bir rahatlama gelebiliyor. Dolayısıyla 7 bin rakamına ilaveler söz konusu olacaktır. 60 bin kamu görevlimiz var ve bu 60 bini de kullanacağımı söylemiştim. Kamu görevlisi arkadaşlarımızın da bu çağrımıza gönüllü olarak katılacaklarına gönülden inanıyorum. Esasında hepimiz kendi polisimiz olursak, kendi vicdanımızın bekçisi olursak sorunlarımızı çözmüş oluruz. Aksi taktirde birine nasıl davranılması gerektiğini söylemek modern bir insana yakışacak bir şey değildir. Bu yüzden biz, otoriteden biraz daha uzak sevginin dilini kullanarak ikaz ederek ama gerektiğinde de direnenler olursa hukuksal açıdan gereğini yaparak mücadele edeceğiz. Her zaman söylüyorum ben Kocaelili kardeşlerimize güveniyorum ve güvenmeye de devam edeceğim. İnşallah onlar da güvenimizi boşa çıkarmayacak şekilde çağrılarımıza kulak vereceklerdir.”   dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Valisi, Yavuz'dan, kısıtlama, uyarısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı