Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 13:41
 
Kocaeli Valiliği sayıyı açıkladı ve herkesi uyardı
YAŞAM Haberi
Kocaeli Valiliği sayıyı açıkladı ve herkesi uyardı

HABERPİ.COM- Kocaeli Valiliği risk grubundaki yaşlı vatandaşlara çağrıda bulundu ve dışarı çıkmayın dedid.. Valilik ayrıca toplu taşıma araçlarında seyahat eden riskli gruptaki vatandaşların 34 binin üzerinde olduğunu tespit ettiklerini belirterek tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi ve önemli bir uyarıda bulundu
Valilikten yapılan yazılı açıklama şöyle:
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak zaman içinde birçok ülkeye yayılım gösteren yeni Koronavirus (Covid-19) Hastalığı nedeniyle ülkemiz genelinde vatandaşlarımızın sağlığı için çeşitli tedbirler alınmaktadır. COVİD-19 enfeksiyonu ile ilgili şimdiye kadar edinilen bilgilere göre, özellikle 65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımızın hastalanma ve ciddi semptomlar geliştirme riski altında olduğu görülmüştür. 

  Valiliğimiz tarafından yapılan tespitlere göre yukarıdaki riskli grupta yer alan vatandaşlarımızdan Şubat ayında günde ortalama 37.031, Mart ayında ise 34.262 vatandaşımızın halen tramvay, otobüs vb. toplu taşıma araçlarını kullandıkları belirlenmiştir. Bu durum kendileri açısından tehlike arz etmektedir. 

     Bizler için değerli olan büyüklerimizin, kendi sağlıkları ve güvenlikleri için zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmamaları, Koronavirus riskine karşı 14 kuralına harfiyen uymaları konusunda hassasiyet gösterilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Valiliği, sayıyı, açıkladı, ve, herkesi, uyardı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı