Kocaeli protokolünden öğretmenlere özel kutlama
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 21:09
 
Kocaeli protokolünden öğretmenlere özel kutlama
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Kocaeli protokolünden öğretmenlere özel kutlama

Kocaeli Protokolü 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı. Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda düzenlenen kutlama törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir,  İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu,  İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan  Vali Seddar Yavuz;“Bugün belki dünya üzerindeki en etkili, en çok netice alan ve sonuç oluşturabilen bir meslek gurubunun hatta hayat biçimini seçmiş bir meslek gurubunun önemli bir gününü kutlama töreninde bir aradayız. Ülke olarak yalnız bilmenin yeterli olmadığı, irfan ve vicdanla da buluşulması gereken önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu Aziz Millet dün olduğu gibi bu günde medeniyetinden aldığı güçle dünyanın en son evrensel ve emperyal imparatorluğunun sahibi olarak dün nasıl büyük işler başarmışsa, bugün de yarın da büyük işler başarabilir. O yüzden dünden daha fazla bilgili olmak ama en önemlisi bu ülkenin bir ferdi ve bireyi olarak daha çok çalışmak gibi bir yükümlülükle karşı karşıyayız. Bu süreçte de siz değerli öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Pandemi sürecinde tüm dünyanın büyük sınavlar verdiğine değinen Vali Seddar Yavuz; Bu süreci hep beraber yürüterek netice alalım. Biraz daha dikkatli ve tedbirli olalım. Kocaeli’de ki en fazla pozitif vaka çalışan kesim ve ev hanımlarında. Ev ziyaretlerimizi, komşuluk, akrabalık ilişkilerimizi bir müddet uzaktan yapalım ve bir araya gelmeyelim. Alınan karar ve  tedbirlere uyalım, maskelerimizi kurallara uygun bir şekilde takalım, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. 

Bu vesileyle pandemi sürecinde Araç ve ekipman desteğinde bulunan Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımıza, fedakarca çalışan ve pandemi sürecinde denetim ve koordinasyon sağlayan Kaymakamlarımıza, alınan kararların uygulanma ve denetim faaliyetleri için mesai mevhumu gözetmeksizin görev yapan Güvenlik Güçlerimize, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara, sivil toplum kuruluşlarına, gönüllülerimize ve özellikle siz değerli öğretmenlerimiz ve fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza gerçekleştirdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. 

Öğretmenlerimiz Bu Süreçte Yüz Yüze Eğitimden Daha Fazla Yoruluyor.

Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin az çalıştığı sanılıyor. Çok yakından biliyorum ki öğretmenlerimiz yüz yüze eğitimden daha fazla yoruluyor. Sürekli dijital ortamda yarışıyor ve neredeyse evlerinde özel hayatları kalmamış durumda. Çünkü evlerinde bir odayı sınıfa dönüştürerek ve faaliyet yürütüyorlar. O nedenle hepinizin emeğine, yüreğine sağlık. Biz sizlerin ne kadar çok çalıştığınızı ve emek verdiğinizi biliyoruz.” diyen Vali Seddar Yavuz öğretmenlerimize emekleri ve gayretleri için teşekkür ederek, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi, ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi saygı, özlem ve rahmetle anarak, insanlığın imarının öncüsü, göz aydınlığımız evlatlarımızın sevgi membaı, istiklâl ve istikbalimizin teminatı, sevgi, merhamet ve fedakârlığın timsali öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’ nü kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, protokolünden, öğretmenlere, özel, kutlama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı