Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:37
 
KOCAELİ OLİMPİYATLARA HAZIRLANACAK
SPOR Haberi
KOCAELİ OLİMPİYATLARA HAZIRLANACAK

Kocaeli Olimpiyat ve Cimnastik Spor Kulübü, Olimpiyat Arena’yı Kocaeli’ye armağan ediyor! Kulübün genç ve idealist başkanı Tolga Havuç “Bu tesis sadece Kocaeli’nin değil, ülkenin cimnastik sporu adına sembol tesislerden birisi olacak” dedi ve ekledi “Buradan olimpiyatlara cimnastik sporcusu göndereceğiz!”

4 katlı, kapalı ve açık olmak üzere toplam 1700 metrekare alana inşa edilen Olimpiyat Arena’da olimpiyatlar için cimnastik sporcusu yetiştirilecek. Akıllı tesis olarak dizayn edilen ve adeta sanat eseri olan tesiste sporcular çok daha sağlıklı, hijyenik ve dünya standartlarına uygun bir çalışma olanağı bulacak. Bir aksilik olmazsa Olimpiyat Arena’daki ilk resmi yarışma bu yılın ekim ayında gerçekleşecek. Türkiye Cimnastik Federasyonu Kulüpler Arası Kadınlar Artistik Cimnastik Türkiye şampiyonası Kocaeli Olimpiyat Arena’da düzenlenecek.

Salonun yaklaşık 1000 metrekarelik bir taban alanı mevcut. Dünya Cimnastik Federasyonu (FIG), Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Spor Bakanlığı talimatlarına ayrıca resmi imar planlarına birebir uygun olimpik bir salon olarak inşa ediliyor. Salon, cimnastik disiplinleri olan artistik kadın ile erkek, trampolin, ritmik, aerobik, parkur gibi tüm branşların alt yapılar bazında yarışma alınabilecek ve olimpiyatlara kadar sporcu yetiştirilebilecek profesyonel bir tesis olma özelliğini taşıyor.

Cimnastik branşında Marmara’nın ve Kocaeli’nin ilk Türkiye’nin ise özel 2. Olimpiyat salonu olan Olimpiyat Yıldızları Arena’nın içerisinde profesyonel jimnastik salonu, Fitnes salonu, özel Bale okulları salonu ve velilerin spor yapabileceği 3 farklı stüdyo, açık(teras) ve kapalı olmakla birlikte 2 kafeterya, veli ve sporcular için özel soyunma odaları, engelli wc, müdüriyet, kulüp başkanlığı binası, ayrı protokol ve veli, sporcu girişi, sağlık odası, basın odası, sporcular için derslik bölümleri bulunmaktadır.
Profesyonel sporcuların ve yeni başlayan öğrencilerin bir arada çalışarak çeşitli sakatlıklara (çarpışmalarına) engel olmak için profesyonel cimnastikçiler için ayrı yeni başlayan cimnastikçiler için ayrı yerler tasarlandı. Proje daha birçok yeniliğe açık olmakla birlikte geliştirebilir standartlarda inşa edildi. Ayrıca salon Başiskele/Yeniköy’de ana yol üzerinde gerek ulaşım, gerekse de konum açısından rahat ve güvenli yerde yer alıyor

 

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: KOCAELİ, OLİMPİYATLARA, HAZIRLANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı