Kocaeli nüfus müdürlüklerinde yarın başlıyor
Haber
09 Ocak 2022 - Pazar 20:20
 
Kocaeli nüfus müdürlüklerinde yarın başlıyor
GÜNCEL Haberi
Kocaeli nüfus müdürlüklerinde yarın başlıyor

HABERPİ-Kimliklerde yeni dönem yarın başlıyor:  e-İmza yükleme işlemleri yarından itibaren aralarında Kocaeli'nin de olduğu  50 ilde nüfus müdürlüklerindeki nüfusmatikler aracılığıyla yapılabilecek.
Kocaeli Nüfus Müdürü İlhan Eser, başta Gebze olmak üzere tüm ilçelerdeki yeni dönem için yoğun bir çalışma sürecine girmiş olacaklar.
E imza yükleme'nin yapılacağı iller ilk etapta Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak olacak.

Nüfusmatiklerde e-İmza yükleme işlemlerinin başlamasından kısa süre sonra ülke genelinde nüfus müdürlüklerinde, tapu müdürlüklerinde ve bankalarda e-İmza yükleme yapılabilecek.Uygulama ile vatandaşlar yeni nesil kimlik kartını sürücü belgesinin yanı sıra e-İmza olarak da kullanabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, nüfus, müdürlüklerinde, yarın, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı