Kocaeli Emniyetinden dev operasyon; hepsi yakalandı
Haber
28 Kasım 2020 - Cumartesi 23:56
 
Kocaeli Emniyetinden dev operasyon; hepsi yakalandı
ASAYİŞ Haberi
Kocaeli Emniyetinden dev operasyon; hepsi yakalandı

HABERPİ- Marmara Bölgesi ve Türkiye genelindeki 25 Kamu kurumlarına, eksik ya da kalitesi düşük karışımlı yakıt teslim ettikleri tespit edilen 40 şüpheli şahıs, Kocaeli  ile birlikte 13 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon ile yakalandı. 70 ton yakıt ele geçirildi.. 
Konuyla ilgili Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Emniyet Müdürlüğümüzce mali suçların men ve takibine yönelik yürütülen planlı dosya kapsamında; Nitelikli Dolandırıcılık, Edimin İfasına Fesat Karıştırma, Rüşvet ve Özel Belgede Sahtecilik suçları ile ilgili yürütülmekte olan tahkikat kapsamında, Marmara Bölgesi ve Türkiye genelindeki 25 kamu kurumlarına Kalyak Kalorifer Yakıtı temin ve taşıma ihalesini alan şüpheli şirket ve çalışanlarının, kurumlara eksik ya da kalitesi düşük karışımlı yakıt teslim ettikleri tespit edilmiş olup, konu ile ilgili 24.11.2020 günü ilimiz ile birlikte 13 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda, 40 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

İstanbul ilinde iki farklı depoda yapılan aramalarda yaklaşık 70 ton yakıt ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili 27.11.2020 günü 40 şüpheli şahıs, mevcutlu olarak Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş olup şüphelilerden 2’si savcılıktan serbest, 15’i adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 23 şahıs ise tutuklanmıştır.' denildi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Emniyetinden, dev, operasyon;, hepsi, yakalandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı