Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 21:22
 
Kocaeli Emniyeti eş zamanlı operasyonla yakaladı
ASAYİŞ Haberi
Kocaeli Emniyeti eş zamanlı operasyonla yakaladı

HABERPİ.COM-Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Hırsızları eş zamanlı operasyonla kıskıvrak yakaladı
Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;   Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince, Kartepe ilçesinde meydana gelen “İş Yerinden Hırsızlık, Mala Zarar Verme ve Görevli Polis Memuruna Mukavemet Yaralama” olayları ile ilgili olarak; güvenlik kamera görüntüleri, PTS, Mobese ve saha araştırmalarında tespit edilen şüphelilerin, hırsızlık olaylarında kullandıkları kiralık aracın plakaları tespit edilmiş, ayrıca hırsızlık olaylarını İstanbul ilinde ikamet eden kiralık araç ile gelen S.O., E.Ç., O,A. ve M.D.  isimli şüpheli şahısların gerçekleştirdikleri anlaşılmış, soruşturma derinleştirilerek aracın hareketleri takibe alınmış ve şüpheliler hakkında alınan mahkeme kararına istinaden Teknik ve Fiziki Takip başlatılmıştır.

         01.10.2019 günü İstanbul Tuzla, Sakarya Kocaali, Giresun Espiye ve İlimiz Gebze ilçelerinde Hırsızlık Büro Ekiplerinin yapmış oldukları eş zamanlı operasyon sonucu şüpheliler yakalanmış, Asayiş Şubesine getirilerek gözaltına alınmışlardır. Şüphelilerden E.Ç.‘nin 4 yıl 2 ay kesinleşmiş Hapis cezasının bulunduğu ve cezaevi firarisi olarak arandığı tespit edilmiştir.

           Gözaltına alınan S.O., E.Ç., O.A. ve  M.D. isimli şüpheliler 02.10.2019 günü Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak gönderilecektir. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.  

Kaynak: Editör: ADALET BORA
Etiketler: Kocaeli, Emniyeti, eş, zamanlı, operasyonla, yakaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı