Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 11:54
 
KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2 DUYURU
GÜNCEL Haberi
KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN 2 DUYURU

BASIN DUYURUSU 1
Devletimizin tüm kurumları topyekûn Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele etmektedir. Bu mücadelenin her aşamasında şeffaf bir politika izlenmekte ve vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir. Ancak gerek sosyal medya üzerinden gerekse de mesajlaşma programları üzerinden vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmek amaçlı mesajlar dolaşmaktadır.

Son zamanlarda ”Koronavirüsünü yok etmek için havadaki 5 helikopterin sprey ile dezenfektan sıkacağı” gibi mesajlar sosyal medya ve mesajlaşma programlarında dolaşmakta olup kesinlikle doğru olmayıp vatandaşlarımızı tedirgin etme amaçlıdır. Bu tarz mesajları yayan şahısların tespiti yapılmakta ve gerekli yasal işlemler yapılmaktadır.

Vatandaşlarımız, devletimizin resmi kurumları tarafından yapılan açıklamalar haricinde bu tarz mesajlara itibar etmemelidirler.

BASIN DUYURSU 2
İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede tıbbi ve medikal malzemelerin kaçak olarak üretimine ve satışına ilişkin alınan bilgiler çerçevesinde;

4.03.2020 günü ilimiz Başiskele ilçesinde bulunan bir imalathanede arama yapılmıştır. Yapılan aramada, el dezenfektanı yapımında kullanılan yaklaşık 75 litre etil alkol, 150 litre gliserin maddesi ve 1340 adet çeşitli ebatlarda el dezenfektanı ele geçirilmiştir. Olayın şüphelisi olan 2 şahıs yakalanmış ve haklarında Adli işlem başlatılmıştır.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak, İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.

          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                   

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: KOCAELİ, EMNİYET, MÜDÜRLÜĞÜNDEN, 2, DUYURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı