Kocaeli dikkat! Başvurular 22 Nisan'da bitiyor
Haber
18 Nisan 2022 - Pazartesi 12:51
 
Kocaeli dikkat! Başvurular 22 Nisan'da bitiyor
EKONOMİ Haberi
Kocaeli dikkat! Başvurular 22 Nisan'da bitiyor

Büyükşehir’in, tarım ve hayvancılık faaliyetinde bulunan kooperatif ve birliklere sağlayacağı yüzde 75 hibe desteğinde başvurular cuma günü sona eriyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir  Büyükakın’ın talimatıyla “Fikir Projesi” kapsamında, kırsalda ikamet eden vatandaşların gelir ve refah düzeylerinin yükseltilmesi, kırsal ekonomik alt yapının güçlendirilmesi ve tarımsal ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi amacıyla tarımsal üretim ve hayvancılık faaliyetinde bulunan kooperatif ve birliklere yüzde 75 hibe desteği sağlanacak.

HİBE BAŞVURU UYGUNLUĞU

Hibe desteği tüzel kişiliği olan kooperatifler ve birliklere verilecek ve sunulan fikir projesinin hibe programına uygunluğu esas alınacak. Her tüzel kişi en fazla 1 fikir projesi ile başvuru yapabilecek. Başvuru sahibi tüzel kişi yasal ortakları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinde çalışıyor olmaması gerekiyor.

BAŞVURULAR CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

Destek programına başvurularda, tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi ve faaliyet belgesi, tüm yatırımlara yönelik proje konularında başvuran kooperatif ve birlikler, idari ve mali açıdan kamudan bağımsız olduklarına dair taahhütname, tarımsal amaçlı kooperatifler ve benzerleri için yönetim kurulu karar defterinde üyelerinin isimleri ve arazi miktarları belirten yönetim kurulu kararı, adli sicil kaydı belgesi (tüzel kişilerde yönetim kurulu üyeleri için) ve tüzel kişilerde yetkilendirilen kişiye ait imza sirküleri belgeleri istenecek. Projeden yararlanmak isteyen birlik ve kooperatif üyesi çiftçiler ile yönetim kurulu üyeleri, İzmit fuar içinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne, 22 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, dikkat!, Başvurular, 22, Nisan'da, bitiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı