Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 16:29
 
Kocaeli'de polemik büyüyor. Mutlu'da dahil oldu
GÜNCEL Haberi
Kocaeli'de polemik büyüyor. Mutlu'da dahil oldu

HABERPİ/SİYASET-  Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu'da Yuvacık barajı tartışmalarına dahil oldu
Hatırlanacağı gibi ; Geçtiğimiz Kasım ayında;  CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın Büyükşehir belediyesi ihaleleriyle ilgili iddialar ortaya atmış ve Başkan Büyükakın o iddiaları yalanlamıştı.. Bu açıklamaların   ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ise yaptığı açıklamada Kocaeli Büyükşehir'in borç yükünün CHP'li Sefa Sirmen zamanında yapılan ve halen borçları bitmeyen Yuvacık barajı olduğunu açıklamıştı..
Bu açıklamalardan sonra CHP il başkanı Sarıbay'da yeni bir açıklamada bulunarak Başkan Büyükakın ile tek tek tartışma programına çıkmaya ve Yuvacık barajını konuşmaya davet etmişti
MUTLU'DA DAHİL OLDU
İşte tüm bu tartışmalara Saadet Partisi il başkanı Mutlu 'da dahil oldu ve polemik zincirine bu sefer Osmangazi köprüsünü de dahil etti.. 
Mutlu yaptığı açıklamada;Kocaeli'de geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Milletvekilleri arasinda polemikler yaşandı. Bu polemiklerin temel nedeni ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin borçlarıydı. Evet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi en borçlu belediyedir. Ne zaman bu borç konusu gündeme gelse AK Partili başkanlar topu hemen Yuvacık Barajına atmaktadır. Bu durumu artık alışılagelmiş savunma mekanizması olarak görüyoruz. Evet, Yuvacık Barajı ederinden büyük paralarla büyük borçlarla yapılmıştır. Ancak bugün AK Parti dönemine baktığımızda  başta Osmangazi Köprüsü ve aynı zamanda inşaatı devam eden Şehir Hastaneleri'in ülkemize maliyeti ne olacak? Buralara milyarlarca lira yatırdık ve yatırmaya devam ediyoruz. Bu yüzden iki partinin de konuşmaya hakkı olmadığını düşünüyoruz. Birisi bu millete Yuvacık Barajı yükünü, diğeri de garantör olduğu köprüleri bırakmıştır. Bu şehir ve ülke yeni siyasi döneme ve temsilcilerine ihtiyacı vardır" dedi.

 

Kaynak: Editör: ADALET BORA
Etiketler: Kocaeli'de, polemik, büyüyor., Mutlu'da, dahil, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı