Kocaeli'de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 02:14
 
Kocaeli'de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı
SANAT Haberi
Kocaeli'de Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Vali Seddar Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra,  Kocaeli Büyükşehir Belediye
Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir,  İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu,  İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı,  İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmenler günü münasebetiyle gönderdikleri kutlama mesajları okundu. programda Vali Seddar Yavuz emekliye ayrılan öğretmenlere; Başarı ve Hizmet Şeref Belgeleri ile  resim, şiir, kompozisyon ve fotoğraf dallarında yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerini vererek, tebrik etti.
 İlimizde çeşitli okullarda stajyer öğretmen olarak görev yapan öğretmen adaylarının yaptıkları yemin töreninin ardından “Öğretmen Olmak” adlı orotoryo gösterisi büyük beğeni topladı.
 Program bitiminde Vali Seddar Yavuz programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek protokol üyeleri ve katılımcılar ile birlikte günün anısına toplu fotoğraf  çektirdi.
 İlimizde görev yapan öğretmenler tarafından hazırlanan resim sergisini de gezen ve çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Yavuz, öğretmenlerimizi tebrik ederek Günlerini kutladı.
 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Öğretmenler, Günü, Coşkuyla, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı