Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 10:33
 
KOCAELİ'DE Kİ GÖLETLERE BIRAKILDI
GÜNCEL Haberi
KOCAELİ'DE Kİ GÖLETLERE BIRAKILDI

Kocaeli Tarım ve Orman İl Müdürü Kerim Mete ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Murat Coşkun tarafından İlimizdeki Göletlere Toplam 45.000 Adet Yavru Sazan Balığı bırakıldı.

Kerim Mete konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadalere yer verdi;

"Tarım ve Orman bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırılmmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 45000 adeti 28/05/2020 tarihinde Sipahiler, Sevindikli, Safalı, Ütük, Arıklar, Şahinler, Bayraktar, Çayırköy ve Ketenciler Göletine bırakılmıştır.

Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir. "

Kaynak: Editör: HABER MERKEZİ
Etiketler: KOCAELİ'DE, Kİ, GÖLETLERE, BIRAKILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı