Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 09:39
 
KOCAELİ'DE ANLAMLI GECE
GÜNCEL Haberi
KOCAELİ'DE ANLAMLI GECE

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri tarafından düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı” Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Kocaeli Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen programa; Vali Aksoy’un yanısıra, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Aslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, rehabilitasyon merkezlerinden hizmet alan engelli öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Program öncesi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri Akmeşe Zihinsel Engelliler Merkezi, Suadiye Cemal Doğan Rehabilitasyon Merkezi, Köseköy Gençlik ve Eğitim Merkezi, Kocaeli Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon Merkezi ve Kocaeli Rehabilitasyon Merkezindeki öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini gezdiler.

 

Kocaeli Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün kuruluş ve tanıtım filminin gösterimin ardından Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezindeki engelli öğrencilerin halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı.

Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün kuruluş ve tanıtım filminin gösteriminin ardından Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki engelli öğrenciler “Komedi Dans Üçlüsü” adlı gösteriyi sergilediler.

Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünün kuruluş ve tanıtım filminin gösteriminin ardından Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğündeki engelli öğrencilerin sergilediği “Zeybek” gösterisi izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Türk Anneler Akmeşe Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğünün kuruluş ve tanıtım filminin gösteriminin ardından Türk Anneler Akmeşe Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Müdürlüğündeki engelli öğrenciler “Atatürk’ün Askerleri” adlı gösteriyi sergilediler.

Suadiye Cemal Doğan Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün kuruluş ve tanıtım filminin gösteriminin ardından Suadiye Cemal Doğan Rehabilitasyon Merkezindeki engelli öğrencilerin dans gösterisi büyük beğeni topladı.

Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki engelli öğrencilerin zumba gösterisi, Köseköy ve Suadiye Bakım Rehabilitasyon Merkezindeki engelli öğrencilerin izci gösterilerinin ardından program Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezindeki engelli öğrencilerin kurduğu müzik grubunun seslendirdiği şarkılarla son buldu.

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: KOCAELİ'DE, ANLAMLI, GECE,
Yorumlar
Haber Yazılımı