Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 14:52
 
Kocaeli Cumhuriyeti büyük bir coşkuyla kutladı
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
Kocaeli Cumhuriyeti büyük bir coşkuyla kutladı

Kocaeli'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Önderliğinde Yazılan Kurtuluş Destanının Gururu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96.Yılı Kutlama Törenleri,gerçekleştirildi. 

Valilik A kapısı önünde gerçekleştirilen törene; Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra  Kocaeli Milletvekilleri; İlyas Şeker, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Haydar Akar, Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak,  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcıları; Nihat Kaynar, Suat Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  Kamu Kuruluşlarının İl Müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, Şehit aileleri, gaziler ve sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Aksoy ve beraberinde Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal ile  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın  halkı ve tören birliklerini selamlayarak, bayramını kutlamaları ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle göndermiş olduğu mesajı okundu

Vali Aksoy ise yaptığı açıklamada “ Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Her 29 Ekim bağımsızlıkla onurlu bir şekilde birlikte yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramıdır. 19  Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp 29 Ekim 1923 tarihinde Türk milletinin karakterine ve aidiyetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar üzerinde bizlere hür ve bağımsız yaşama onuru kazandıran ve bu uğurda her türlü fedakârlığa katlanarak canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı gönülden kutlar, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."  dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Cumhuriyeti, büyük, bir, coşkuyla, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı