Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 18:23
 
Kocaeli Büyükşehir tamamlıyor
SPOR Haberi
Kocaeli Büyükşehir tamamlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nun dış cephe çatı kenet kaplama işlerini tamamlamak için hummalı şekilde çalışıyor.

Bugüne kadar pek çok okulun yanında inşa ettiği okul tipi spor salonlarının bir yenisini de Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi yanına inşa eden Büyükşehir Belediyesi, bu salonları vatandaşın da kullanımına sunuyor. İnşaat çalışmaları hummalı şekilde devam eden spor salonunun mekanik ve elektrik işleri devam ederken dış cephe çatı kenet kaplama işleri tamamlanmak üzere. İç kısımda spor salonunun olduğu ve diğer bölümlerin saten sıva işlerine de başlayan Büyükşehir ekipleri, spor salonunun işlerinin büyük bir bölümünü tamamladı.

 

BİN 600 METREKARELİK KAPALI ALAN

Bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı18 metre ölçülerinde voleybol sahası yapılacak. Yapının birinci katında diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare ölçülerinde 3 adet de salon yer alacak.

 

FİBA ONAYLI ZEMİN

Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar yer alacak. Salonun yapımında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton kullanılacak. 633 metrekare FİBA onaylı PVC zemin kaplaması uygulaması yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Büyükşehir, tamamlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı