Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 04:59
 
Kocaeli Ak kadınlar il başkanlığı için Gülay Artut sürprizi!
SİYASET Haberi
Kocaeli Ak kadınlar il başkanlığı için Gülay Artut sürprizi!

ADALET BORA/ haberpi- Ak Parti Kocaeli il kadın kollarının yeni başkanı için çalışmalar ve beklentiler devam ediyor.. İl başkanlığı için çok sayıda isim gündeme getirildi ancak Genel Merkez bu konuda ince eleyip sık dokuyor.. İl Başkan adaylığı için belirlenen kriterleri taşıyan isimlerin arısında Ak Parti Dilovası İlçe kadın kolları başkanı Gülay Artut  isminin  ağırlık kazanmaya başladığı konuşuluyor..
Bu iddialar konuşulurken Çok sayıda kişi  bizi arayarak bu konuda Gülay Artut'un il başkanlığına aday olabilecek en doğru isimlerin başında yer aldığını ve neden Gülay Artut'u yazmadığımızı sordular? Elbette ki okurlarımızın ikazlarını her zaman dikkate alırız. Hele böylesi bir konuda çok daha fazla dikkate değer bir uyarıydı.. Biz de Gülay Artut'un bugüne kadar olan çalışmalarını mercek altına aldık? Hangi vekiller destekliyor, Dilovasındaki başarıları neler? Siyaset yolculuğu ne zamandan bu yana devam ediyor? ve daha birçok konuda sizlere Ak Parti il kadın kolları başkanlığı için en güçlü adaylardan biri olarak konuşulan Artut'u araştırdık..
 Gülay Artut, Ak Partinin kuruluşundan bu yana partinin her kademesinde yer almış.Tüm seçimlerde Dİlovasında partisini başarıyla sırtlayan, kadın seçmenler üzerindeki tartışmasız büyük etkisi var. Öyle ki, son yerel seçimlerde Belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle  bakılıyordu ve seçimi alacağına inanılıyordu. İşte onun için şimdi Kocaeli il kadın kolları başkanlığı için en güçlü başkan adaylarından biri olarak gündemdeki yerini almaya başladı.
 Mevcut il başkanı Serpil Yılmaz'ın görevi bırakmasının ardından Genel Merkeze mülakat için çağrılan Nilay Ayran, Tuğba Şensoy,  Seda Çelik, Özlem Ekşi Çetinkaya ve Büşra Özbay'ın mülakatın ardından geri gönderilmeleri sonrasında Genel Merkezin ve Özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istediği kriterlere en uygun adayın  Gülay Artut  olduğu ve bu yönde hem diğer ilçe kadın kolları başkanlarının hem de il kadın kolları yöneticilerinin de görüşleri doğrultusunda bu kararın alındığı öğrenildi..  Güçlü kaynaklardan edindiğimiz bu bilgi üzerine Gülay Artut'un siyasi özgeçmişini sizin için araştırdık. Hem Kocaeli hem Gebze, hemde Dilovasında siyasetin nabzını iyi tutan isimlere Gülay Artut başkanı sorduk. 
Dediler ki
Bayrağını , davasını, vatanını milletini seven, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Erdoğan'ın yolundan gidendir..
Dediler ki; O siyaseti yüreğiyle yapan bir başkan.
Dediler ki;  O hem kentli hem Anadolulu. 
Dediler ki; O nerede bir mazlum ve mağdur varsa imdadına koşar
Dediler ki; o bir reis sevdalısı. Ak davasına karşılıksız çıkarsız sahip çıkan ve bu yolda bir kuruş menfaat beklentisi olmadan kuruluşundan bugüne kadar gece gündüz çalışan biri
Dediler ki; Gülay Artut Gebze'nin Kızı, Dilovasının Gelini, Kocaeli Ak kadınların en başarılı başkanlarından biri..
Dedim ki; İl başkanlığını da yapabilir mi?
Dediler ki; Yapar hem de alının AK'ıyla yapar!

DİLOVASINDAKİ SEÇİMLERDEKİ BAŞARIDA KİLİT İSİM. İSTANBUL SEÇİMİNDE GÖREV ALDI
Dilovası Ak Parti İlçe Kadın Kolları başkanı Gülay Artut  biri atama ikisi kongrede seçilmiş bir başkan.. Sadece Dilovasında  tüm seçimlerde Kocaeli'yi karış karış dolaraşarak partisine her bölgede ve ilçede destek vermiş, İstanbul seçiminde görev alarak partisi için İstanbuldaki doğu ve güneydoğulu seçmene birebir ulaşarak çalışmalara katılmış bir başkan. Ve tabiki  Dilovası Ak Partinin seçimlerdeki başarısının kilit isimlerinden biri olmasıyla tanınan bir başkan..
O bayrağı elinden hiç düşürmeyen, Ak Partinin kuruluşundan bu yana partisi için gece gündüz demeden çalışan, Kocaeli'nin en zorlu bölgesi olan Dilovasında  Referandum, Cumhurbaşkanlığı seçimi, milletvekili seçimi, belediye başkanlık seçimlerindeki kadın kolları başkanlığı ve yönetimi olarak gösterdiği başarılı performansı sadece Ak Partililer tarafından değil muhalefet kanadında da bilinen,takdir edilen ve başarısı herkes tarafından  saygıyla karşılanan bir isim..
 Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşların yoğunlukla yaşadığı , gelenek ve göreneklerin halen en katı şekilde yaşatıldığı bu zorlu bölgede Artut, şimdiye kadar hiç bir kadın kolları başkanının yapamadığı bir şeyi daha yaparak, kadınları siyasetin en önemli unsuru haline getirmeyi de başarmış..
Ak Partinin Türkiye genelinde yaptığı performans ölçümlerinde  çok defa kadın kolları yönetimi  olarak en başarılı ilçeler sıralamasındaki birincilikleriyle sürekli ön saflarda yer alan Gülay Artut'un adı  işte tüm başarılarından dolayı AK Parti Kocaeli il kadın kolları başkan adayı olarak Genel Merkez'de değerlendirildiği belirtiliyor..
ÜÇ DÖNEMDİR BAŞKANLIK YAPIYOR
Üç dönemdir Dilovası Kadın kolları başkanlığı yapan Gülay Artut'un adı 31 Mart yerel seçimlerinde Dilovası belediye başkanlığı için geçmiş, hatta en güçlü aday olarak gösterilmesine rağmen ilçedeki bazı kesimler tarafından önü kesilmiş ve buna rağmen Gülay Başkan, aday gösterilen Hamza Şayir'in kazanması ve partisinin iktidarda kalarak yoluna devam etmesi için en büyük çalışmayı ve çabayı gösteren ve başkanlık seçiminde kadınlarla olan kusursuz diyalaoğu, ikna yeteneği ve elbetteki partisine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan dava arkadaşlığına tartışmasız bağlılığıyla seçimlerin bir kez daha kazanılmasında büyük rol oynadığı bir gerçek.. 
KOCAELİ BÖLGESİNDEKİ DOĞU VE GÜNEYDOĞU ETKİSİ
Ailesi Gebze'de yaşayan, eğitim hayatını Gebze geçiren ve evlendikten sonra Dilovasına yerleşen ve siyasete atıldığı günden bu yana Dilovası Ak Partide ve ilçenin tümünde kadınlarla birlikte verdiği zorlu mücadeleyi başarıyla sürdüren Gülay Artut bu yönüyle hem Gebzeli hem Dilovalı hem Ağrılı hem de Kocaeli kadın kolları yönetiminde yer aldığı süre boyunca Kocaeli'nin tüm ilçelerindeki partidaşlarıyla kurduğu sıcak ve samimi ilişkileriyle etki alanı en güçlü isimlerden biri..
300 bine yakın Doğulu ve güneydoğulu seçmenin olduğu Kocaeli'de Gebze bölgesini temsilen Gülay Artut'un İl  kadın kolları başkanlığına getirilmesi halinde bu seçmen kitlesindeki kadınları en iyi organize edip partisine ve sıkı sıkıya bağlı olduğu Ak davasına ve Reis'in siyasat yolculuğuna büyük  katkı sunacağı da tartışmasız bir gerçek..
HANGİ VEKİLLER DESTEKLİYOR
 Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu 'nun da Gülay Artut'un il kadın kolları başkanlığını büyük bir başarıyla yapabileceğine inandıkları ve bu yönde destekledikleri de gelen bilgiler arasında.. Siyasi CV'si oldukça başarılarla dolu olan Gülay Başkan'ın Kocaeli Akkadınların yeni il başkanı olarak açıklanıp açıklanmayacağını da elbette ki önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.. Gündeme getirelen aday adaylarına bakıldığında Gülay Artut'un alternatifi olabilecek bir isim henüz yok.
BİZİM YORUMUMUZ: Seçimlerdeki istikrarlı ve büyük başarılarına baktığımızda Ak Partili yöneticlere buradan son bir dipnot ile hatırlatmak isteriz ki; Gülay Artut il kadın kolları başkanlığına getirilmesi halinde, partisini Kocaeli'de tecrübesiyle, kadın seçmenlerin yüreğine dokunuşuyla  ve samimiyetiyle partisini ve davasını   omuzlayacak  tüm niteliklere sahip.. 
Biz Gülay Başkanı kamuoyundan araştırarak ve sorarak ve geçmişine bakarak sizlere anlattık. Elbette ki bundan sonraki süreç partinin yetkili isimlerinin kararıyla sonuçlanacak ve kararı onlar verecek..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Ak, kadınlar, il, başkanlığı, için, Gülay, Artut, sürprizi!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı