Kocaeli Adalet Mesleki Eğitim Merkezi törenle açıldı
Haber
28 Aralık 2021 - Salı 22:40
 
Kocaeli Adalet Mesleki Eğitim Merkezi törenle açıldı
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
 Kocaeli Adalet Mesleki Eğitim Merkezi törenle açıldı

HABERPİ-Kocaeli Adalet Mesleki Eğitim Merkezinin Açılışı yapıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı  Mahmut Özer'in video konferansla katıldığı,Kocaeli Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde düzenlenen törene; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Cezaevi Savcısı Nazif Yücel ve çok sayıda davetli katıldı.

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 09.03.2020 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren Eğitim- Öğretim İşbirliği Protokolü kapsamında açılan Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde, cezaevinde kalan kişilere yönelik çeşitli alanlarda eğitim verilecek. 
Bu kurumlarda verilecek Mesleki Eğitimlerin Kocaeli özelinde sağlayacağı katkılara değinen Vali Seddar Yavuz yaptığı açıklamada “Bilim, sanayi ve teknoloji şehri Kocaeli’den en derin sevgi ve saygılarımızı arz ediyoruz. Sanayi üretimi bakımından, sanayinin başkenti Kocaeli’de mesleki eğitimin önemi ve katkısı hepimizin malumu. Bu eğitim kurumunun çok güzel hizmetler yapacağına gönülden inanıyorum. Sayın Bakanlarımı ve emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor, en derin saygılarımı arz ediyorum.” dedi
Bir müdür, bir müdür yardımcı ve 4 öğretmeniyle faaliyetlerine başlayan Kocaeli Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde metal teknolojisi, yiyecek içecek hizmetleri ve moda tasarım teknolojileri olmak üzere toplam 3 meslek alanında 43 kişi eğitim görecek. Uygulamalı olarak verilen derslerle birlikte tutuklulara meslek edindirme ve var olan mesleklerin geliştirilmesi imkanı sunulacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kocaeli, Adalet, Mesleki, Eğitim, Merkezi, törenle, açıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı