Kim demiş olmaz! Kocaeli'de kadınlar bunu da başardı
Haber
28 Mart 2021 - Pazar 12:12
 
Kim demiş olmaz! Kocaeli'de kadınlar bunu da başardı
YAŞAM Haberi
Kim demiş olmaz! Kocaeli'de kadınlar bunu da başardı

Kim demiş olmaz. Kadınlara imkan verilince zor olan hiç birşey kalmıyor. Kocaelide kadınlar çevirimiçi kurslarla harika el işi çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar..
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,
Koronavirüs pandemisi nedeniyle kadınlara yönelik faaliyetlerini çevrim içi olarak yürüten Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, vakitlerinin çoğunu evde geçirmek durumunda kalan ev hanımlarının can sıkıntılarını gidermek ve beceri sahibi olmalarını sağlamak amacıyla son olarak çevrim içi el sanatları kurslarını başlattı. Amigurumi (örgü oyuncak sanatı), Makrome (düğüm tekniği) , el yapımı çanta, örgü kıyafet gibi alanlarda verilen kurslara kadınlar büyük ilgi gösteriyor.

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN MUTLU ANNELER

Kolay bulunabilir malzemelerle ve en az maliyetle yapılabilen ürünlerin seçildiği kurslar, 8-10 kişilik gruplar şeklinde yapılıyor. Eğlenceli vakit geçirme imkânı bulan kadınlar, pandemi sürecinin doğurmuş olduğu psikolojik etkilere karşı desteklenmiş oluyorlar. Ürettikleri ürünlerin satışını da yaparak aile bütçesine katkıda bulunabilen ev hanımları, üretkenliğin vermiş olduğu mutluluk ile ruh hallerini iyileştirmiş oluyorlar. Sunmuş olduğu bu hizmetlerle Anne Şehir; fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı bireylerden ve güçlü ailelerden oluşan bir toplum için çalışmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kim, demiş, olmaz!, Kocaeli'de, kadınlar, bunu, da, başardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı