Kaymakam Güler Gebze ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu
Haber
28 Haziran 2022 - Salı 16:59
 
Kaymakam Güler Gebze ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu
GÜNCEL Haberi
Kaymakam Güler Gebze ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

ADALET BORA- Gebze Kaymakamı Mustafa Güler devlet adamlılığının güzel bir örneğini sergileyerek görev süresinin bitmesi nedeniyle kent basınıyla buluştu. Hizmetlerini anlattı. Birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür etti ve büyük bir uyum içinde çalıştıklarının altını çizdi. Aslında bizler veda toplantısı olarak duyurduk ancak buna itiraz etti. Haklıydı sayın Güler. Henüz kararname çıkmadığı için sadece görev süresi sona erdiği için böyle yorumladık. Ama bir sürpiz de olabilir ve sayın Güler'in görev süresi bir yıl uzatılabilir. Bu konudaki sitemi haklıydı. Beş yıla sığdırdığı ve içinde ukte kalan hizmetleri de anlattı, hayatına dair iyilik ve güzellikleri de. Hoş bir sohbet ortamında bu kentin mülki amirini dinledik . Tabi bu arada sayın Güler tayini çıkan Gebze ilçe Müftümüz sayın Selçuk Kılıçbay'a da bir veda yemeği olarak değerlendirilmesini istedi. Müftümüzün zamansız gidişine canımız sıkılsada sayın Kılıçbay bu konuyu dert edinmeyen vakurluğuyla bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu. bu küçük özeti geçtikten sonra sayın Güler'in hizmetleri ve anlattıklarına geçelim..

 Gebze'de beş yıllık görev süresini dolduran Kaymakam Mustafa Güler bugün Gebze basını ile buluşarak bizlere görev süresince yaptıkları ve yapmayı isteyip içinde ukte kalan hizmetleri anlattı. 
Kaymakam Güler'e Gebze ilçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Muharrem Poyrazoğlu, Nüfus Müdürü Hasan Aydın, ilçe Sağlık Müdürü Dr. ilhan Kadıoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay , İlçe Tapu Müdürü Ekrem Kumusoğlu, İlçe Gençlik ve Spor müdürü Hikmet Tatoğlu ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdurrahman Tokmak eşlik etti.
Kaymakam Güler 
Gebze'de bir yıl daha görev süresinin uzatılarak kalmayı arzu etmesine rağmen bunun mümkün olmadığını ve yeni yapılacak Gebze Kaymakamlığı ve yarım kalan diğer işler için bunu arzu ettiğini belirtti ve  yeni görev yerinin belli olmadığının altını özellikle  çizdi.
ÇALIŞMAYI VE HİZMET ÜRETMEYİ SEVİYORUM
Kaymakam Güler hizmette 37 yılını doldurduğunu, 3 yıl sonra yaş haddinden emekli olacağını ancak yine de ülkesi ve milleti için üretmeye devam edeceğini belirterek ;Amacımız devleti ahenkle yürütmek hizmet etmek vatandaşın huzur ve güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak. 37 Hizmet yılımı bitirdim. 7 ilçede kaymakamlık, 2 ilde Vali Yardımcılığı yaptım. Ülkemin çok güzel yerlerinde çalıştım. Mesleğimi çok seviyorum. Severek bu mesleği seçtim
Her ilçede görev sürem kadar kaldı. Hiç sekteye uğramadı. Hep süresinde görevimi yaptım. Hiç bir yerde gocunmadım, sıkılmadım her yerde severek çalıştım. Ve mutlaka görev yaptığım yere bir değer katmak için çalıştım.
Ya insanların gönlüne girersiniz ya da sevilmezsiniz. Çok şükür şahsi kanaatim görev yaptığım her yerde güzel duygularla ayrıldım. Burada da beş yıllık görevimi tamamladım ve şimdi başka bir ilçeye hizmet etmek için bekliyorum. Henüz gideceğimiz yer belli olmadı. Şubat ayında kararname ayımızdı herkes gitmek istediği bir yeri yazar ancak benim böyle bir talebim olmadı. muhtemelen bizim kararnamemiz bayram sonrasında çıkacak. Tabi bu süreç. nihayetinde son sözü sayın Cumhurbaşkanımız söylecek'
GEBZE DAHA BÜYÜK BİR İDARİ YAPI İLE YÖNETİLMELİ
 Gebze'nin bugünkü koşullarda daha büyük bir idari yapılanma ile yönetilmesi gereken bir ilçe olduğunu belirterek: Gebze Türkiye'nin en önemli ilçelerinden biri. 30 ilin il merkezi ilçe ve köylerinden  daha büyük, 50 ilede yakın il merkezinden daha büyük. Türkiyenin ekonomisi burdan yönetiliyor. Sadece 237 bin işçi var İstanbul'dan gidip gelen. Bilişim Vadisi yine muhteşem bir yer oldu. Yazılım ve tasarım konusunda çok önemli. TÜBİTAK eskiden beri var. Sayın Tekonoloji bakanımızla burayı iki gün boyunca gezince bilişim vadisinin ne kadar önemli olduğunu gördüm. GTÜ gibi çok önemli bir üniversite. Gebzenin hareketli ve genç bir nüfusu var. Dolayısıyla Gebze'nin çok fazla hizmet alması lazım. Daha güzel şeylere layık.  Türkiye'nin neresinde gelirseniz gelin Gebze'den geçmek zorundasınız. Stratejik bir ilçe aynı zamanda Gebze. Hatta şunu da söyleyim Gebze daha büyük idari bir yapılanma ile yönetilmeli.
Darbe kalışmasından sonra buraya geldim. Emniyetteki birçok isim kamudan birçok isim görevden alınmıştı. Bir kaymakam olarak benim en önemsediğim konu Emniyet- Asayiştir. Eğer bunu sağlamazsanız ne namus olur ne şeref olur ne sağlık olur ne huzur olur. dolasıyla emniyettin ve jandarmanın imkanları ciddi biçimde arttı. Geldiğimde 400 polisimiz vardı şu anda bu sayı 800'ü geçmiş durumda. Jandamamızda da aynı şeklide personel sayımız arttı. Araçlarımız eskimişti yeni araçlar aldık. 11'ini kaymakamlık olarak aldık 6 tanesini belediyemizden aldık, Ticaret Odasından ve OSB'lerden aldıklarımız oldu. onlara da buradan teşekkür ediyorum.
POLİS SAYIMIZ ARTTI. EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ BİLGİLİ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM
 Biz ne kadar devriyeyi sokağa çırabilirsek o kadar başarılı oluruz. İdeal noktada değil ama iyi noktada. Emniyet müdürümüz çok başarılı bir şekilde çalışıyor. Ev ve işyerindeki hırsızlıklar yüzde doksan azaldı. Faili meçhuller daha azaldı. Bu konuda Emniyet Müdürümüzümüzün emeği çok fazla. burada huzurlarınızda  Adil Uğur Bilgili'yi kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Yine Türkiye'ye örnek olacak bir  Polis Uygulama noktası yaptık. Belediyemize ve Ticaret Odamıza bu konudaki desteklerinden dolayıteşekkür ediyorum. Yine hiç bir ilçede olmayan bir uygulamamız var. Bütün bekçilerimizdeki tabletlerinde takip cihazı var. Nerede olduklarını ne kadar süre kaldıklarını birebir takip ediyoruz..
Aynı şekilde tüm kurum müdürlerimiz aynı başarıyı gösterdiler. Jandarma Komutanımız Muharrem Üsteğmenimiz çok değerli bir arkadaşımız. Köylerde ciddi bir huzur ortamı sağlıyor.  Komutanımız hergün mutlaka devriye geziyor. Yeni sayımız 134 tane rütbeli sayımız var. Jandarma bölgemiz çok önemli. Faili meçhuller konusda büyük aşama kaydettiler..
İlçe Sağlık Müdürümüz, İlçe Nufüs Müdürümüz, Tapu Müdürümüz , ilçe Gençlik Spor Müdürümüz ve Milli Eğitim Müdürümüz ve ilçe Müftümüz kendi alanlarında büyük hizmetler vermeye devam ediyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum.

KÜTÜPHANE, ÖĞRENCİ YURDU

Kaymakam Güler  yapmayı arzuladığı ancak görev süresinin yetmediği hizmetlerle ilgili ise; Gebze'de yeni kaymakamlık binası ile kütüphane ve Kredi Yurtlar kurumuna bağlı bir ikibin öğrenci kapasiteli bir öğrenci yurdunun GTÜ içinde yapılmasını çok arzu ediyordum. Ancak bunlar hem maliyetli hem de zaman gerektiren hizmetlerdi. Özellikle Kütüphane yapılmadığı için gözüm arkada gidecek. Çok istedim ancak ihale süresinin uzatılması ve sonrasında iptal edilmesi ne yazık ki bu arzumuzun gerçekleşmesine olanak vermedi' dedi
İKİLİ EĞİTİMDE AZALMA VAR
Kaymakam Güler Eğitim konusunda da büyük çalışmalar yaptıklarını belirterek; Gebze'de her yıl bin beşyüz iki bin civarında öğrenci artıyor. Geldiğimde 15 okul'da ikiii  eğitim yapılıyordu. Bunu 9'a indirdik. 27 okul yaptık. 3 okul inşaat devam ediyor. Devam eden okul ihaleleri var.
Kaymakamlık binası çok eski ve işlevini yerine getirmez durumdaydı. İçişleri Bakanımız geldiğinde bunu kendisine ilettim ve kısa sürede 10 milyon para geldi yeni bina için. Şu anda planlama süreci devam ediyor. Belediye ile ortak çalışıp ihaleye çıkılacak ve bir yılda tamamlanması hedefleniyor' dedi

GEBZE'DEKİ GÖÇMEN SAYISI VE SINIRDIŞI EDİLENLER

Kaymakam Güler'e son olarak  Gebze bölgesindeki Göçmen sayısını sordum toplantıda. Kaymakam güler, "Gebze’de 14 bin  Çayırova, Darıca ve Dilovası dahil 30 bin Suriyeli göçmen var ve onlar bizden yardım almıyorlar. Sadece 20 aileye yardım yapıyoruz. Yardımların tamamı dünya bankasından gelen ve Kızılay aracılığıyla ince elenip sık dokunarak yapılan  yardımlar. Bununla birlikte kentimizdeki göçmenlerle herhangi bir sorun yaşanmadı ve çoğu zaten çalışarak kendisini geçindiriyor. Gebze'de 400 polisimiz 350'si de Jandarmamız tarafından yaklanan toplam 750 civarındaki çoğu Afan olan kaçak göçmen ise sınırdışı edildi' dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Güler, Gebze, ile, ilgili, önemli, açıklamalarda, bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı