Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 14:16
 
Kars Kaz'ı için harekete geçtiler
EKONOMİ Haberi
 Kars Kaz'ı için harekete geçtiler

ADALET BORA/ haberpi  Kars protokolü ve akademisyenler Kaz'ın Kars markası olması ve ekonomik değerinin yükseltimesi için harekete geçti..
Bu kapsamda Serhat Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığının destek ve işbirliği ile 3. Türkiye Kaz Yetiştiriciliği Çalıştayı ve Kaz Günü Etkinliği Kars'ta  başladı..
Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesindeki  organizasyonda Türkiye Kaz Yetiştiriciliğinde Güncel Durum,Kaz Yetiştiriciliğinin Ekonomik Boyutu ve Kaz Etinin Değerlendirilmesi ve Kaz Yetiştiriciliğinde Hastalıklar ve Koruyucu Tedbirlerin ele alındığı çalıştay iki gün sürecek.. 
Çalıştaya Kars Valisi Türker Öksüz, Ak Parti Kars Milletvekilleri , Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Cihan, Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Oktay Güven, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, daire amirleri, akademisyenler, kaz yetiştiricileri ile öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kars, Kaz'ı, için, harekete, geçtiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı