İzmit Ak Parti seçimini yaptı. İçkiye onay verenler ve..
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 19:06
 
İzmit Ak Parti seçimini yaptı. İçkiye onay verenler ve..
- Haberi
İzmit Ak Parti seçimini yaptı. İçkiye onay verenler ve..

HABERPİ/SİYASET- İzmit Ak Partinin meclis üyesi Engin Uçar'ın içki ve bar ruhsatı için önerge vermesi ve ardından önergenin kabul edilmesiyle Parti içinde çıkan tartışmalarda yavaş yavaş sona geliniyor. İlk olarak içki ve bar önergesine karşı çekimser oy kullanan ve grup kararı almaması nedeniyle kesin ihraç istemiyle disipline verilen Ak Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, dün grup başkan vekilliğinden istifa etmişti. Bugün onun yerine gelen isim açıklandı..
İzmit Ak Parti bugün yeni grup başkanvekilini seçti. Kent merkezindeki barlara içki ruhsatı vermeye her zaman karşı çıkan Muharrem Tutuş ile İçki önergesine karşı çıktığı için Engin Uçar tarafından hedefe konan  Hayrettin Ünlü arasında bir seçim bekleniyordu. Beklenen oldu ve bu isimlerden Tutuş yeni grupbaşkan vekili olarak belirlendi..
Konuyla ilgili Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney yaptığı açıklamada; AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekilimizi yaptığımız istişareler sonrası Muharrem Tutuş olarak belirledik. Gençlik Kolları Başkanlığından, İlçe Başkan Yardımcılığına partimizin her kademesinde görev almış olan Muharrem Tutuş’a yeni görevini tevdi edip, başarı dileklerimizi ilettik.Partimize ve şehrimize hayırlı olsun.' dedi 
MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETMİYOR
Soydabaş'ın grup Başkanvekilliğinden istifası teşkilatta ve partide karşılık bulmadı. Meclis Üyeliğinden istifa etmemesi sıkıntıyı devam ettirirken önümüzdeki süreçte partinin iki isimle ilgili kesin kararı vermesi bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Ak, Parti, seçimini, yaptı., İçkiye, onay, verenler, ve..,
Yorumlar
Haber Yazılımı