İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yine zam geldi
Yine zam geldi
GEBZE DENETİMDE
GEBZE DENETİMDE
Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 17:30
 
İYİ Parti'den Meral Akşener'in sağlık durumuyla ilgili açıklama
GÜNCEL Haberi
İYİ Parti'den Meral Akşener'in sağlık durumuyla ilgili açıklama

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, genel başkanları Meral Akşener'in evindeki yardımcısının koronavirüs çıkmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Dervişoğlu, "Sayın genel başkanımızın sağlık durumu gayet iyi. Bu basına yeni yansımış bir durum. Genel başkanımızın rutin kontrolleri var. Son test sonuçları da negatif. Şartların gerektirdiği biçimde evinde istirahatine ve yaşamına devam ediyor. Şükürler olsun Allah'a ki sağlığı gayet yerinde." dedi.

Dervişoğlu, yardım kampanyalarına ilişkin de içinden geçilen zor dönemde sosyal dayanışmanın icap ettiğini, Türk milletinin de bu dayanışmayı layıkıyla yerine getirdiğini söyledi.

Kişinin kişiye, kurumların kişilere yardımlarını sınırlandırmanın doğru olmadığını düşündüğünü ifade eden Dervişoğlu, "Çok başlılık varmış izlenimini yaratabilecek tedbirleri yerinde bulmuyorum. Belediyeler üzerinde yapılan yardımlarda paralel bir yapının oluşturulduğu yönünde endişelerden bahsediliyor. Bu fevkalade yanlıştır ve bu yanlıştan dönmeleri icap ediyor." diye konuştu.

Dervişoğlu, pandemi nedeniyle görevi başında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasına ilişkin olarak da hükümetin, muhalefetin önerilerine hep ret cevabı verdiğini ifade ederek "Bu düzenlemenin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerekmektedir." dedi.

Kaynak: Editör: CENGİZ YUCAK
Etiketler: İYİ, Parti'den, Meral, Akşener'in, sağlık, durumuyla, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı