Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 11:04
 
İstanbul Büyükşehir mahkemeye başvurdu
GÜNCEL Haberi
İstanbul Büyükşehir mahkemeye başvurdu

ADALET BORA/ haberpi-  İBB Haydarpaşa-Sirkeci ihalesi için harekete geçti.. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 18 Ekim'de yaptığı açıklamada ihalenin iptali için suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı. İBB avukatları bugün Haydarpaşa ve Sirkeci için hukuk mücadelesi başlattı. 
Yavuz Erkutİstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yavuz Erkut‏  yapıtğı açıklamada; Haydarpaşa ve Sirkeci Garları İstanbulluların ortak değeridir. İBB de bu kültürel ve tarihi mirasa sahip çıkacak kurumdur. Usülsüzce yapılan ihale ile ilgili hukuki olarak İstanbulluların hakkını sonuna kadar savunacağız.'dedi 
NE OLMUŞTU?
istanbul'un simgesi tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarındaki yaklaşık 29 bin metrekarelik atıl depo sahalarını, kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılmak üzere 15 yıllığına kiralamak için TCDD ihale açmış ve İstanbul Büyükşehir'de katılmıştı.. Ancak İBB ihaleden elenmişti. İhaleyi  Okçular Vakfı eski genel müdürü ve  İBB eski çalışanı Hüseyin Avni Önder'e ait Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi  almıştı.
Bu sonucun açıklanmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihalenin iptali için bugün mahkemeye başvurdu..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Büyükşehir, mahkemeye, başvurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı