İsmet Özgenç uyardı ve 'İzlerken utanıyorum, korkuyorum' dedi
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 21:10
 
İsmet Özgenç uyardı ve 'İzlerken utanıyorum, korkuyorum' dedi
YAŞAM Haberi
İsmet Özgenç uyardı ve 'İzlerken utanıyorum, korkuyorum' dedi

ADALET BORA/ haberpi- Gebze Belediyesi önceki dönem Meclis birinci Başkanvekili, Gebze Ticaret Odası eski Başkan Yardımcısı, Ak Parti Gebzenin önemli isimlerinden iş ve siyaset dünyasının duayen isimlerinden bölgemizin sevilen işadamlarından İsmet Özgenç (aynı zamanda Ak Parti Gebze önceki dönem ilçe başkan yardımcısı Serkan Özgenç'in babası)  israf konusundaki haklı kaygısını dile getirdi ve birçok uzmanında öngürdüğü kıtlığa dikkat çekti.
Özgenç yaptığı paylaşımda; Ülkeye kriz, yokluk, ekonomi sıkıntı gelecek mi bilmem fakat bir büyük felaket,kıtlık gelecek gibi duruyor. Evinde yemek pişiren kalmadı. Herkes üç öğün yemeğini dışardan söylüyor . Ben izlerken ve gözlemlerken Allah'tan utanıyorum, ürperiyorum ve korkuyorum.  Sen biz kullarına akıl ver fikir ver, kolla bizi yaradanım' dedi.
Sayın Özgenç gerçekten haklı. Çöplerin etrafının ekmek poşetleriyle dolu olduğu, insanların korkunç bir aç gözlülükle ve ne ekmeğin ne de emeğin hakkını bilmeden yaşadığı böylesi bir dönemin sonu hiç kimse için hayırlı görünmüyor.. Dünyanın ve insanlığın en büyük vicdansızlığı hiç şüphe yok ki israf. Dünya nüfusunun büyük çoğunluğu açıklıkla mücadele ederken, Türkiye dahil birçok ülkede ise gıda israfı vicdanları sızlatıyor.. Onun için iyi ki hatırlattınız sayın Özgenç. Doğru ve yerinde bir hatırlatma. Umarız insanlar ders alır..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsmet, Özgenç, uyardı, ve, 'İzlerken, utanıyorum,, korkuyorum', dedi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı