İşadamı İbrahim Çiçek ile gündeme dair sohbet ettik
Haber
27 Ocak 2021 - Çarşamba 21:54
 
İşadamı İbrahim Çiçek ile gündeme dair sohbet ettik
EKONOMİ Haberi
İşadamı İbrahim Çiçek ile gündeme dair sohbet ettik

ADALET BORA-O bir Vali Babası. O bir şair aynı zamanda.. Sohbeti de edebi de adabı da Anadolu’nun töresinden geliyor.. Muş'lu olmanın haklı gururu ile Alparslan’ın torunu olmaya yakışır  duruşu da bundandır. Resim
Evet, Bölgenin yardımsever, sosyal sorumluluk projelerinde her daim yer alan, sevilen, sayılan işadamı Uzay Mutfak yönetim kurulu başkanı İbrahim Çiçek’le bugün keyifli bir sohbet yaptık.. Şair bir işadamı oluşudur onu farklı kılan ve tabi bir de dostluğa ve dostlarına gösterdiği özenle de  herkes tarafından biliniyor.
 ResimAslında o bir dönemlerin en ünlü siyasetçilerinden biriydi. Gebze belediyesi daimi encümen üyeliği ve ardından il encümen üyeliği ve uzun süren bir siyasi sürecin önemli aktörlerinden biriydi İbrahim Çiçek. Sonrasında siyaset sayfasını kapattı. Gençlerin önünü açtı. İşlerinin başına döndü. Şimdilerde hem işlerini başarılı bir şekilde yönetiyor hem de kent yaşamına dair tüm sosyal sorumluluk projelerinde ve  alanlarında yer alarak genç işadamlarına ve girişimcilere örnek oluyor..
Onu ilk tanıdığımız günden bugüne hiç değişmemiş.. Her zaman mütevazi her zaman karşısındakini can kulağıyla dinleyen ve tabiî ki Malazgirt sevdasından asla vazgeçmeyen bir isim İbrahim Çiçek.
ResimVe tabi ki mütevaziliğinden dolayı hiç dile getirmez ama aynı zamanda Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in de babası İbrahim Çiçek. Evet, Vali babası olmak elbetteki gurur verici bir durum. Elbette ki evladın hassına sahip olmak onur verici. Bu duyguları yerli yerinde taşımak ise çok daha önemli. İşadamı Çiçek bunu ziyadesiyle taşıyor bana göre.
Dünden bugüne kentteki sosyal hayattan iş dunyasına ve gündeme dair sohbet ederken elbette ki artık başarısıyla adından söz ettiren Uzay Mutfak’ı da konuştuk.
Gebze’de dünden bugüne neler değişti diye sordum sayın Çiçek'e ; 50 yıldır bu kentteyim. Günden güne gelişen ve tabiî ki iş dünyasının en önemli merkezi haline gelen bir kent oldu Gebze. Ancak dostluklarımız da dostlarımızda hiç değişmedi.’ diyor.
Siyaset yaptığı dönemde en çok neyi önemsediğini yönündeki soruma ise Çiçek; Biz her zaman vatan ve milletimizin faydası için çalıştık çabaladık. Hiç bir yanlışa geçit vermedik. Doğruluk ve dürüstlükten asla ödün vermedik. Şahsi menfaatlerimizi değil bu halkın ve kentin menfaatleri için hep koşturduk' dedi..
Türkiye de sadece Mutfak ve banyo dolapları üreten 2. büyük Mutfak fabrikası konumundaki Uzay Mutfak’ın başarısının sırrını da sormadan edemezdik  ve sorduk tabi..
Tüm gençlerin kulağına küpe olacak şu cevabı verdi Çiçek; Başarılı bir çalışma hayatı için dikkat edilmesi gereken prensiplerimiz oldu her daim. Çok çalışmak, disiplinli olmak, ekip çalışmasına önem vermek ve en önemlisi işimizi dürüst bir şekilde yapmak. Biz işimizi dürüst bir şekilde ve aşkla yaptıkça başarı kaçınılmaz olacaktı ve Uzay Mutfak Türkiye'de tercih edilen bir marka oldu. Uzay Mutfak ailesi olarak ülkemize duyduğumuz sevgi ve güvenle prensiplerimizden ve değerlerimizden taviz vermeden yurt içinde ve yurt dışında marka değerimizi arttırarak ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.' diyerek değerler vurgusu yapmayı da ihmal etmedi..
Ve tabi uzun ve keyifli sosyal analizler, yazdığı şiirler ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da herkesin yakından tanıdığı işadamı Çiçek bu kentin yaşanabilir yarınlarına değer katmaya devam edeceklerini de sözlerine eklemeyi ihmal etmezken, biz de kendisine bu keyifli sohbet ve kıymetli ağırlama için teşekkür ederek ayrıldık..

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşadamı, İbrahim, Çiçek, ile, gündeme, dair, sohbet, ettik,
Yorumlar
Haber Yazılımı