HDP KAMPANYA BAŞLATTI
Haber
05 Nisan 2020 - Pazar 16:40
 
HDP KAMPANYA BAŞLATTI
GÜNCEL Haberi
HDP KAMPANYA BAŞLATTI

HDP "Kardeş aile" kampnaysaı başlattı..

İşte Halkların Demokratik Partisi  Basın Bürosu tarafından yapılan nasın açıklaması ve Kardeş Aile Kampanyasının detayları;

Partimiz Korona Virüsün ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla Kardeş Aile Kampanyası başlatmıştır. İktidarın bağış ve yardım kampanyalarına engel olması üzerine alınan bu kampanya kararı Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan tarafından partimizin sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurulmuştur. Kampanyaya ilişkin detaylar MYK imzalı bir genelge ile Parti Meclisi üyelerimize, il ve ilçe eşbaşkanlıklarımıza, kadın ve gençlik meclislerimize ve tüm seçilmişlerimize iletilmiştir.

Kampanyanın detayları şu şekildedir:

• Tüm il ve ilçe örgütlerimiz yardım edilecek kardeş aileleri tespit edecektir. (Ekonomik açıdan zor durumda bulunan, ihtiyaç sahibi, salgın sebebiyle işsiz kalmış, salgın tehdidine rağmen çalışmak zorunda olan aileler öncelenecektir. Bu kapsamda hali hazırda tespit edilmiş 50 binden fazla aile vardır, tespit çalışmaları devam etmektedir.)

• Tüm il ve ilçe örgütlerimiz, kendi yerellerinde yaşayan, ekonomik durumu nispeten iyi olan ailelerimizle iletişime geçerek, “dayanışmacı kardeş aile” olmaları konusunda çağrıda bulunacaktır.

• İl ve ilçe örgütlerimiz Dayanışmacı Kardeş Aile ile ihtiyaç sahibi Kardeş Ailenin iletişime geçmelerini sağlayacaktır.

• Belli merkezlerde belirlenen marketlerle indirim anlaşması yapılmıştır. 200 TL değerindeki gıda paketlerini kardeş ailelere ulaştırmak da kampanyaya katılmanın bir başka yoludur.

• Tüm seçilmişlerimiz (Parti Meclisi üyelerimiz, MYK üyelerimiz, milletvekillerimiz, belediye eşbaşkanlarımız) kardeş ailelerle dayanışma göstererek kampanyanın öncüleri olacaktır.

• Her milletvekilimiz başlangıç olarak 10 kardeş aileye destek olacaktır.

• Kampanya süresince “bir elin verdiğini diğer el görmez” felsefesi esas alınacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, KAMPANYA, BAŞLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı