Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 14:57
 
HDP'DEN KILIÇDAROĞLU'NA İSTANBUL SOPASI
SİYASET Haberi
HDP'DEN KILIÇDAROĞLU'NA İSTANBUL SOPASI

ADALET BORA/ haberpi- HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP'li üç büyükşehir belediye başkanının görevden alınması ve akabinden kayyum atanmasıyla  ilgili basın açıklaması yaptı  ve İstanbul seçimlerini almayı başardıklarının bizzat altını çizerek ve adeta CHP'ye aba altında sopa göstererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sessizliğini bozmaya ve bu duruma karşı çıkmaya çağırdı. Aslında bu durum çağrıdan ziyade; açıklama yapmak zorundasın'a uzanan bir mecburiyeti de Kılıçdaroğlu'nun önüne koymuş görünüyor..
İşte Buldan'ın o açıklaması;
Biz 23 Haziran’da eğer İstanbul’u almayı başardıysak; Diyarbakır’ı, Van’ı ve Mardin’i de kayyımlardan almayı başarabiliriz. Ancak bunun için birlikte, omuz omuza yürümeye ihtiyaç var. CHP ve Kılıçdaroğlu başta olmak üzere herkese çağrı yapıyoruz. Ben bu çağrımızı özellikle Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve bütün siyasi partilere yöneltmek istiyorum: sessizliğinizi bozun. Söyleyecek sözünüz mutlaka vardır.  'dedi . 
CHP VE KILIÇDAROĞLU NE YAPACAK
İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinde HDP ile hiç bir koşulda anlaşmadıklarını sık sık ifade eden Kılıçdaroğlu ve belediye başkanı İmamoğlu'nun  HDP tarafından kendilerine  aba altında gösterilen İstanbul sopasından sonrası  nasıl bir tavır sergileyecekleri ve nasıl bir açıklama yapacakları ise merak konusu oldu
İKİ SEÇENEK VAR
CHP lideri Kılıçdaroğlu için bu durumda iki seçenek var; ya bu emrivaki çağrıya uyup HDP lehine açıklama yapacak ya da suskunluğunu korumaya devam edip, parti kurmayları aracılığıyla parti adına yapılan açıklamalarla yitinecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'DEN, KILIÇDAROĞLU'NA, İSTANBUL, SOPASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı