Hangi Bakanlar değişecek? İşte o sürpriz isimler
Haber
16 Nisan 2021 - Cuma 18:35
 
Hangi Bakanlar değişecek? İşte o sürpriz isimler
- Haberi
Hangi Bakanlar değişecek? İşte o sürpriz isimler

HABERPİ/SİYASET KULİSİ- Cumhurbaşkın Erdoğan'ın yakın zamanda beklenen  kabine değişikliğini sürpriz isimler atayarak yapacağı kulislerde konuşulmaya başlandı.
Kongrenin ardından sıklıkla konuşulan ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ince eleyip sık dokuyarak doğru zamanlamayı beklediği kabine değişikliği yeniden kulislerin en çok konuşulan konusu oldu.. Ankara kulislerinden gelen son kulis ve iddialara göre; 6 Bakan'ın kesin değişeceği yönünde. Uzun süredir konuşulan isimlerin başında ise  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile içişleri Bakanı Süleyman Soylu. 

KADIN BAKAN SAYISI ARTABİLİR
Ancak özellikle Bakan Soylu konusundaki iddialar partinin içinde ciddi rahatsızlık yarattığı ve bu nedenle Soylu ile ilgili iddiaların bilinçli bir şekilde ortaya atıldığı belirtiliyor. Bununla birlikte  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni değişikliği milletvekillerinden ziyade MKYK üyelerinden yapacağı da gelen bilgiler arasında. Aynı zamanda Erdoğan'ın kabinede kadın bakan sayısını da arttıracağı konuşuluyor..
Bu isimlerin başında ise sürpriz ziyaretlere başlayan ve geçtiğimiz günlerde Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ü de ziyaret eden MKYK Üyesi Avukat Behiye Eker'in Adalet Bakanlığı, Büşra Paker'in Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  Dr. Tuba Vural Çokal'ın ise Sağlık Bakanlığı için adı kulislerde geçiyor..Bununla birlikte Ticaret Bakanlığı için de Mehmet Muş'un adı geçiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hangi, Bakanlar, değişecek?, İşte, o, sürpriz, isimler,
Yorumlar
Haber Yazılımı