Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 00:21
 
HAKAN FİDAN ADINI KOYDU
ASAYİŞ Haberi
HAKAN FİDAN ADINI KOYDU

ADALET BORA/ haberpi- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî İstihbarat Teşkilatı yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı açıklamada MİT'in büyük başarılara imza attığını belirterek “Sadece bilgi toplayan ve rapor eden bir kurum olmaktan öteye geçen teşkilatımız, ürettiği bilgiyi diplomasi masasında muhatapları karşısında kullanan, istihbarat ile diplomasiyi yakınlaştıran bir yere gelmiştir. Türkiye, teşkilatımızın her alandaki başarılı çalışmaları sayesinde, hiçbir ülkenin icazetine ve yardımına ihtiyaç duymadan, dünyanın her yerinde kendi çıkarları doğrultusunda hareket edebilme imkânına kavuştu.
Bölgesel ve küresel güçlerin coğrafyamızdaki rekabetinin yol açtığı karmaşık ve değişken tablo karşısında elimiz kolumuz bağlı duramayız. Kendi oyun planımızı geliştirmeye ve hayata geçirmeye mecburuz. Böyle zorlu bir dönemde Millî İstihbarat Teşkilatımız, yürüttüğü cansiperane çalışmalarla, bize gerçekten çok büyük destek sağlıyor” diye konuştu.
Millî İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan’ın yeni hizmet binasını “Kale” olarak isimlendirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yeni karargâhın, özellikle de adına yakışır şekilde, devletimizin ve milletimizin koruyucu kalelerinden biri olarak hizmet vereceğinden şüphe duymuyorum” dedi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAKAN, FİDAN, ADINI, KOYDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı