Hacı Ömer Sabancı Vakfından Kocaeli'ye eğitim desteği
Haber
10 Mayıs 2022 - Salı 18:12
 
Hacı Ömer Sabancı Vakfından Kocaeli'ye eğitim desteği
EĞİTİM-KÜLTÜR Haberi
 Hacı Ömer Sabancı Vakfından Kocaeli'ye eğitim desteği

Hacı Ömer Sabancı Vakfından 10 milyonluk Atölye Binası.
Eğitime 100 Destek Kampanyası kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacı Ömer Sabancı Vakfı iş birliği ile yapılacak olan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye Binasına ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından onaylandı.

 
Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Hacı Ömer Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Proje Müdürü Dinçer Dindar, Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Işıl katıldı.
 15 Temmuz 2022’de yapımına başlanacak ve 2 kattan oluşacak olan Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölye binası projesinin 15 Mart 2023’de tamamlanması planlanıyor
 
Vali Yavuz yaptığı açıklamada:  “Bugün yine çok hayırlı bir iş ve geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımızın meslek edinmesini kolaylaştıracak güzel bir faaliyet için bir aradayız. Daha önce Sabancı ailesi tarafından Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılmış ve hizmete açılmıştı. Sabancı ailesi Türkiye’nin ekonomisine, sanayisine, kültürüne bugüne kadar ciddi katkılar yapmış, bizimde her zaman gururla takip ettiğimiz yerli sermaye ve önemli bir sanayi kuruluşumuzdur. Bu vesileyle bugüne kadar ülkemize ve ilimize önemli katkıları olmuş, bugün aramızda olmayan Sabancı ailesinin kıymetli büyüklerine Allah’tan rahmet diliyor, bu hayır ve iyilik faaliyetlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Eğitime 100 destek kampanyası kapsamında tüm sanayicilerimizi, iş insanlarımızı, hayırseverlerimizi eğitim alanına yatırım yapmaya bir kez daha davet ediyorum. Çünkü eğitim ulusların rekabet gücünü belirleyen, refahını, bağımsızlığını direk etkileyen en stratejik alanlardan bir tanesidir. Dolayısıyla bireysel zenginlik anlam ifade etmez, ulusal refahın artırılması kaliteli insan gücünün yetiştirilmesi bizim için en önemli stratejik alanlardan bir tanesidir. Bu vesileyle bir kez daha Sabancı ailesine ve Vakfın kıymetli Genel Müdürüne teşekkür ediyorum. Bu protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde de bitirip inşallah önümüzdeki sene hizmete açmayı hedefliyoruz. Umarım herhangi bir gecikme olmaksızın neticeye ulaşır ve hep beraber kurdelesini kesmek nasip olur. Bir kez daha katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hacı, Ömer, Sabancı, Vakfından, Kocaeli'ye, eğitim, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı