Haber Detayı
17 Ağustos 2019 - Cumartesi 08:03
 
GÖLCÜK 03.02'Yİ BEKLEDİ
GÜNCEL Haberi
GÖLCÜK 03.02'Yİ BEKLEDİ

17 Ağustos 1999 Depremi’nin 20’inci yıldönümünde Gölcük’te dün gece anma programı düzenlendi. TV haber kanalları 03.02'yi naklen yayınladı..
17 Ağustos 1999 depreminin 20’inci yıldönümünde, depremin merkezi olan Gölcük Kavaklı Sahili’ndeki Deprem Anıtı önünde anma töreni düzenlendi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunulmasının ardından, depremde yaşamını yitirenler için dua edildi. 
Kavaklı Marina’da bulunan deprem anıtında gerçekleştirilen programa Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Gesotim Arama Kurtarma Başkanı Necmi Kocaman ve üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. 
Çelenk sunma programının öncesinde açıklamalarda bulunan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,  “Asrın felaketinin 20’nci yılındayız. Şehir yeniden imar edildi ancak ebediyete uğurladığımız yakınlarımız bizim kalbimizde. Depremde hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerinde bulundu. 
 “Asrın Felaketi” olarak anılan depremin yaşandığı saat 03.02’de anıta çelenk konulurken, duygu dolu anlar da yaşandı. Sirenlerin çaldığı depremin meydana geldiği saatte, polis ekipleri de sirenlerini yaktı. Gölcük Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve GESOTİM tarafından, Asrın Felaketi 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin 20.yılına özel anma programı Kavaklı Marina’da gerçekleştirilen program gece 03.02’de deprem anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve duayla son buldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLCÜK, 03.02'Yİ, BEKLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı