Gebzeli Sigortacılar GTO'da sorunlarını masaya yatırdı
Haber
29 Temmuz 2022 - Cuma 14:18
 
Gebzeli Sigortacılar GTO'da sorunlarını masaya yatırdı
TEKNOLOJİ Haberi
Gebzeli Sigortacılar GTO'da sorunlarını masaya yatırdı

Sektörel sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik toplantıların gerçekleştirilmesine öncülük eden Gebze Ticaret Odası’nın organizasyonunda, Odanın ilgili komitesinin üyeleri ve Gebze Sigorta Acenteleri;  GTO Meclis Salonu’nda bir araya geldi.

Toplantının ana gündem maddesi olan, son zamanlarda trafik sigortası tanziminde yaşanan sorunlar ile ilgili Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; “Özellikle kur artışı kaynaklı artan maliyetler ile birlikte, hasar maliyetlerinin ciddi ölçüde yüksek oluşu, sektörde kontrol edilemeyen bir durumu meydana getirmekte, zorunlu trafik poliçesi probleminin çözülememesi de acentaları zora sokmaktadır.” dedi.

ÇİLER; SEKTÖRE OLAN GÜVEN AZALIYOR

Sigorta şiketlerinin, acentaları mağdur ettiğine de değinen Çiler; “Sigorta şirketleri, trafik sigortasında poliçe kesmemek için zorluk çıkarmaya başladı. Zorunlu poliçeyi kesemeyen acentelerın da müşteri kaybı yaşaması ile birlikte, sektöre olan güvenin de azalması söz konusu. Mağduriyetlerin giderilmesi için; trafik sigortasının yapılması hususunda bir havuz sistemi oluşturularak, tek bir sigorta şirketi altında poliçelerin hazırlanmasının karışıklıkları önleyeceğini düşünüyor, bu durumun vatandaşların işlerindeki aksaklıkların giderilmesi yönünde fayda sağlayacağına inanıyor, yapısal ve kalıcı önlemler alınmasını yetkililerden talep ediyoruz.” dedi. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Sigortacılar, GTO'da, sorunlarını, masaya, yatırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı