Gebzeli Muhtarlar DEVA bulmaya gittiler
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 10:03
 
Gebzeli Muhtarlar DEVA bulmaya gittiler
- Haberi
Gebzeli Muhtarlar DEVA bulmaya gittiler

Beylikbağı bölge muhtarlığından Gebze Deva'ya ziyareti bk. basın bildirisidir.
Gebze'nin Beylikbağı bölgesindeki mahallelerin muhtarları, Deva Partisi Gebze İlçe Başkanı Av. Kemal Memiş 'i ziyaret ederek görüştüler..

Beylikbağı Mahallesi Muhtar Vekili: Cengiz Cebeci, Ulus Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan, Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Şükriye Kavran, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Necati Kütük Adem Yavuz Mahallesi Muhtarı Ekrem Usanmaz,Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sedat Kıldacı'nın yer aldığı ziyaret sonrası açıklama yapan ilçe başkanı Memiş;  ''Yaklaşık 65 bin seçmen nüfusu ile Gebze'nin en yoğun bölgesi olan Beylikbağı bölgesi, yerel yönetim tarafından arka bahçe olarak görünüyor. Sadece seçim zamanı ziyaret edilen siyasetçilere, seçim sonrası hizmet talepleri için ulaşılamıyor.  35 senelik birikmiş bir problem olan imar sorunu nedeniyle, bölge göç vermeye başladı. Bu probleme ticari bir kaynak olan bakan yerel yönetim, tapu sorununun çözümü için işsizlik sorunu yaşayan halktan yüksek ücretler talep ediyor. Bölge'de yeşil alan yok denecek kadar az. Dolayısıyla hava kirliliği çok yüksek. Bu yönde yapılan talepler yine yerel yönetim tarafından görmezden geliniyor. 
Vahim durumlardan biri de bölgedeki eğitim sorunu. Okul sayısı yetersiz olduğundan öğrenciler 50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor. Pandemi döneminde evlerinden eğitim almak isteyen öğrenciler ise internet altyapı problemi ile karşı karşıya kalıyorlar.'Bölgede yaşanan tüm problemler yaklaşık 40 yılın birikimidir. Her seçim öncesi bu problemlerin çözümü için anlatılan vaatlerin, yerine getirilmediğini görüyoruz. Biz bu problemlerin çözümü için sahadayız. Problemleri tek tek tespit ettiğimiz gibi, iktidarımızın ilk gününden başlayarak sorunları da tek tek çözeceğiz. Gözlerimizi ve kulaklarımızı problemlere kapatmayacağız. Bugün sahada olduğumuz gibi, Gebze'yi yönetmeye başladığımızda da sokak sokak halkımızı dinlemeye devam edecek ve sorunlarını gidereceğiz.'' dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Muhtarlar, DEVA, bulmaya, gittiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı