Gebze'ye dev bir yatırım daha geliyor
Haber
10 Nisan 2021 - Cumartesi 16:35
 
Gebze'ye dev bir yatırım daha geliyor
- Haberi
Gebze'ye dev bir yatırım daha geliyor

Dünya e-ticaret devlerinden Amazon, Türkiye’deki operasyonunu genişletiyor. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kuruması için Ceva Logistics ile anlaştı.
Dünya gazetesinde yer alan habere göre, 3 yıl önce Türkiye pazarına giren Amazon, pandemi ile birlikte artan e-ticaret hacmiyle Türkiye’deki operasyonlarını genişletiyor. Geçen yıl kullanıcılarına bedava ve hızlı teslimat hizmeti veren ‘Prime’ servisini Türkiye’ye taşıyan Amazon, yeni depo kurduruyor. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Lojistik ile anlaştı. Amazon’un Gebze’de kuracağı tesiste Ceva Lojistik, ürünlerin depolanması, stok yönetimi ve dağıtımından sorumlu olacak. Yatırım ile Gebze’de binden fazla yeni istihdam yaratılacağı ifade ediliyor.
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özel sektörün katkılarıyla 65 yaş üstü vatandaşlara içinde maske, kolonya ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubunun bulunduğu hijyen paketlerinin hazırlanıp ülke geneline dağıtımının yapıldığı Amazon Türkiye’nin Gebze’deki merkezine moral ziyareti gerçekleştirmişti..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'ye, dev, bir, yatırım, daha, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı