Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 12:38
 
Gebze ve Kocaeli'de ıspanak alarmı
SAĞLIK Haberi
Gebze ve Kocaeli'de ıspanak alarmı

Son günlerde zehirli ıspanak haberlerinin sıklıkla gündemde olması nedeniyle Kocaeli zabıtası da harekete geçti. Haller de ıspanak alarmı verildi adeta. Ve  gıda mühendisleri eşliğinde Gebze ve Kocaeli'deki hallerde denetimler yapıldı..
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, periyodik olarak gerçekleştirdiklerini denetimlerini sıklaştırdı. Gıda mühendislerinin de Zabıta ekiplerine eşlik ettiği denetimlerde, ürünlerin tazeliği, künye bilgileri, kasa ebatları, kasa içerisinde yabancı madde olup olmadığı gibi konular denetleniyor.Yapılan denetimler dijital olarak ‘Hal Kayıt Sistemi’ ile denetleniyor. Sebzenin üreticisinden, hale uzanan tüm sürecin kayıt altında tutulduğu sistem, Zabıta ekipleri tarafından kontrol ediliyor. ‘Hal Kayıt Sistemi ile’ meyve ticaretine ilişkin güncel veri tabanı, sebze ve meyve ticaretinin elektronik ortamda takibi, toptancı halleri arasında ortak bilgi paylaşımı yapılırken, kayıt dışılığının önüne geçiliyor.

SORUN YOK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Haller Müdürlüğü’nde, Zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde her hangi bir soruna rastlanmadı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, hal esnafını bilgilendirdiği denetimlerin periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, ve, Kocaeli'de, ıspanak, alarmı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı