Gebze Teknik Üniversitesinin yeni Rektörü belli oldu
Haber
04 Ağustos 2022 - Perşembe 07:49
 
Gebze Teknik Üniversitesinin yeni Rektörü belli oldu
- Haberi
Gebze Teknik Üniversitesinin yeni Rektörü belli oldu

HABERPİ-Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Hacı Ali Mantar atandı. Mantar Hoca GTÜ'nün yakından tanıdığı bir isim..
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası var. Mantar,  GTÜ Rektörlüğü yapan ve Halen ASELSAN Genel Müdürü olan Haluk Göngür döneminde TÜBİTAK BİLGEM Başkanı iken ortak çalışmalara imza atmışlardı

PROF. DR. HACI ALİ MANTAR KİMDİR?

1993 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunudur. Yüksek lisansını 1998 yılında, doktorasını 2003 yılında ABD College of Engineering and Computer Science, Syracuse University’de tamamlayan Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR, 2015-2020 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Merkez Başkanı olarak görev yaptı. 2018-2020 yılları arasında Havelsan Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Halen Havelsan Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görev yapmaktadır. 2006-2021 yılları arası Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde görev yaptı. Şubat 2021 itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Prof. Dr. olarak göreve başlamıştır. 2021 yılı itibariyle İTÜ ARI Teknokent’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamıştır. Ağustos 2021’de İTÜ Rektör Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Teknik, Üniversitesinin, yeni, Rektörü, belli, oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı