Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 15:51
 
Gebze Teknik Üniversitesinde önemli buluşma
TEKNOLOJİ Haberi
Gebze Teknik Üniversitesinde önemli buluşma

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası iş birliğiyle "13. Ulusal & 1. Uluslararası Çevre Mühendisliği Kongresi"ni tamamladı.. Çevre sorunlarına her geçen gün yenilerinin eklendiği ülkemizde, sağlıklı, konforlu, enerjisi etkin, sürdürülebilir bir çevre anlayışı ile sorunları tartışmak, bilimsel yaklaşımla çözüm önerilerini ortaya koymak ve karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımı sağlamak amacıyla düzenlenen kongrede akademisyenler, öğrenciler ve çevre alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlar buluştu.

GTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 3 gün  süren etkinliğine TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Sait Ağdacı, GTÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kobya,Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgö İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve GTÜ Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan , Bahreyn’den Gülnur Coşkuner Jasim, ABD’den Doç. Dr. Phd. Juliana de Moura Bell, Türkiye’den Enerji Müh. Erhan Demircioğlu, Prof. Dr. Cumali Kınacı, Prof. Dr. Derin Orhon, Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Neslihan Meral, Prof. Dr. Ayşe Filibeli, Fransa’dan Prof. Dr. Jean Phillippe Steyer, Romanya’dan Prof. Dr. Manea Florica, İran’dan Ph. D. Alireza Khataee katıldı
Kongrede; Çevre Yönetim Sistemleri, Uygulama ve Araçlar, Çevresel Sistemlerin Ölçüm, Analiz, İzleme ve değerlendirmesi, Çevresel Politika Yönetimi, Çevre Mühendisliğinde Bilişim Teknolojileri, Çevre ve Enerji, Doğal Kaynak Yönetimi, Çevre Mühendisliği Eğitimi, Çevre Mühendisliğinde Örgütlenme ve Disiplinler arası İlişki, Çevre ve Mühendislik Etiği, Çevre Ekonomisi, Çevre Hukuku, Çevresel Etki (ÇED) ve Risk Değerlendirme, Katı Atık Yönetimi, Endüstriyel ve Tehlikeli Atık Yönetimi, Hava Kirliliği Kontrolü, Gürültü ve Gürültü Yönetimi, Koku Emisyonlarının Kontrolü, Kentsel Dönüşüm ve Yerel Yönetimler, Önleyici Çevre Yönetimi, Temiz Üretim ve Kirlilik Önleme, Su ve Atıksu Arıtımı, Arıtma Çamurlarının Yönetimi ve Bertarafı, Su ve Toprak Yönetimi, Havza ve Su Kalitesi Yönetimi, İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik, Küreselleşme ve Uluslararası İşbirliği, Yenilenebilir Enerji (Güneş, Rüzgar, Hidrojen), Gıda Güvenliğinde Güncel Meseleler konuları ele alındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Teknik, Üniversitesinde, önemli, buluşma, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı