Gebze'nin il olma mücadelesini rahmetli Pembegüllü başlatmıştı
Haber
25 Haziran 2022 - Cumartesi 22:42
 
Gebze'nin il olma mücadelesini rahmetli Pembegüllü başlatmıştı
SİYASET Haberi
Gebze'nin il olma mücadelesini rahmetli Pembegüllü başlatmıştı

ADALET BORA/ haberpi-  il sayısının 100'e çıkacağını belirten Demiröz'ün açıklamasının ardından Gebze sosyal medyada trend topik oldu. Ancak Gebze'nin il olma sevinci Demiröz'ün ikinci açıklamasıyla yarım kaldı.. 
DEMİRÖZ VAZGEÇTİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki bir etkinlikte yaptığı açıklamada “Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim” diye konuşmasının ardınan gözler Gebze'ye çevrildi. Gebze sosyal medaya da TT olurken birçok ildeki ilçeler il olmak için sıralama yaptı ancak Demiröz daha sonra yaptığı paylaşımda bu olayın gerçeği yansıtmadını belirterek. Bugün Ahlat'ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında 'il sayısı 100'e çıkarılacak' şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda, 'Türkiye'nin şehir sayısının 100'e çıkarılması halinde Ahlat'ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir. dedi

RAHMETLİ PEMBEGÜLLÜ BAŞLATMIŞTI

Sosyal medyadaki en anlamlı paylaşımlardan biri de ' Rahmetli Gebze belediye başkanı, Ahmet pembegüllü'nün zamanında başlattığı mücadelenin sonucunu 82 GEBZE olarak alacağız inşallah.' paylaşımı oldu.
Hatırlancağı gibi 1994-2004 yılları arasında Gebze Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Ahmet Pembegüllü döneminde,  tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin de katkı vermesiyle '82'nci il olma umuduyla gösteriler yapılmış rahmetli başkan Pembegüllü makam aracına ve diğer araçların plakalarına sembolik olarak "82" rakam takılmıştı. Ancak rahmetli Pembegüllü o dönem söz veren siyasilere bu sözleri hatırlatılmasına rağmen  o günden bugüne ne yazık ki bir sonuç alınmadı.
28 ŞUBAT MAĞDURU PEMBEGÜLLÜ
Refah Partisi'nden Gebze Belediye Başkanı olduğu dönemde, jurnalcıların düzmece iddia ve iftiralarıyla  28 Şubat sürecinde tutuklanan ve 13 ay cezaevinde kaldıktan sonra yakalandığı kanser hastalığından hayatını kaybeden rahmetli Pembegüllü'nün yaptığı hizmetler ve Gebze'nin il olma mücadelesindeki kararlılğı ise asla unutulmadı,
RAHMETLİ MİLLETVEKİLİMİZ ALAATTİN KURT'UN MÜCADELESİNİ UNUTMADIK
Kocaelimizin en başarılı milletvekillerindendi rahmetli Alaattin Kurt. Gebze'ye sevdalıydı ve bugün birçok hizmet varsa hepsinde onun imzası vardı. Gebze'nin il olması için ilk başvuruyu yapan ve gündeme getiren isimdi. Rahmetli Pembegüllü il mücadelesini başlattı başlığıma itiraz edenler oldu. Ancak ben yakın tarihi baz alarak ve en güçlü eylemi yapan  ve bunun için mücadele eden isim olduğu içinrahmetli Pembegüllü'yü yazdım.
Başta Celalettin Kurt olmak üzere bu konuda düzeltme yapan herkese bir not olarak bunu hatırlatmak istedim.Bu kent için mücadele eden merhum milletvekili Kurt ve merhum başkan Pembegüllü'yü tekrar rahmetle anıyoruz.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'nin, il, olma, mücadelesini, rahmetli, Pembegüllü, başlatmıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı